Puzdra značky CaseLogic

Ak chcete vedieť, ako znie opak príslovia „spraviť capa záhradníkom“, stačí povedať „Veselý píše o puzdrach na fotoaparáty“.

Ja sám totiž puzdra používam len výnimočne, pretože si svoje veci nevážim a radšej aparát zničím, ako by som mu mal otročiť. Takýto prístup je pohodlný, ale veľmi nešetrný. Preto len so zaťatými zubami napíšem článok o ochrane fotoaparátov. A to, čo robím ja, radšej doma neskúšajte.

V tomto článku sú aj reklamné informácie, ktoré by vás mali nabádať k tomu, aby ste si zvolili značku… ak ale nechcete byť exponovaní reklamou, tak už ďalej nečítajte.

Skok nazad na hlavnú stránku serveru digi-foto.

Skok na špičkový slovenský vyhľadávač Zoohoo – ak vás zaujíma niečo iné, než nejaké reklamy…

Zostali ste?

Tak pokračujeme. Reč bude okrem iného o značke Case-Logic, ale v článku nájdete predovšetkým všeobecne platné a nereklamné tipy k obaľovaniu fototechniky. 

V teréne

Ak vyjdete s fotoaparátom do terénu, puzdro či taška sa dosť často hodí.

Kvalitné puzdro na fotoaparát slúži predovšetkým ako ochrana proti pádu alebo nárazu.

Samozrejme, ak fotoaparát dáte do puzdra, nezabezpečíte tým jeho levitáciu v prípade, že ho následne pustíte z ruky. Fotoaparát v puzdre je vystavený rovnakým účinkom gravitácie, ako nezapuzdrený prístroj. V momente nárazu fotoaparátu na zem však má väčšiu šancu prežiť prístroj, ktorého pád bol tlmený mäkkým čalúneným obalom.

Aj keď náraz fotoaparátu nemusí byť častým úkazom, ceny puzdier sú mimoriadne nízke. Ak si dokážete prístroj do puzdra vkladať, ochrana proti pádu stojí zato.

V teréne sa často objaví aj otázka: kam dať fotoaparát?

Kým fotografujete, tak do rúk – to je jasné každému. V momente, kedy už nefotografujete, však môže fotoaparát v rukách prekážať. Napríklad ste na túre či na výlete bicyklom. Je fajn mať obidve ruky voľné. Puzdro, do ktorého fotoaparát bezpečne uložíte, môže byť zavesené napríklad na opasku a prístroj tak máte stále po ruke, a pritom vám nezavadzia.

V prípade, že fotoaparát beriete na bicyklový výlet, je výhodné mať ho umiestnený práve na opasku. Znížite tým výrazne otrasy, ktorým by bol vystavený na iných miestach.

Fototaška

Okrem samotného puzdra na fotoaparát môžete myslieť aj na vhodnú tašku, do ktorej sa zmestí príslušenstvo a iné fotografické doplnky.

Samozrejme, ako prvú vec som chcel pôvodne napísať, že je reč o fotobrašnách. Slovník slovenského pravopisu ma však rýchlo vyviedol z omylu. Slovo brašna, brašňa, či iné varianty tohto českého slova slovenčina neuznáva. S týmto faktom sa budeme musieť zmieriť rovnako ako s tým, že slovo brašnár či brašnárstvo má v slovenčine svoje pevné miesto. (Predpokladám, že sa nevžije moje obľúbené slovo pudrenka, ktoré rád používam v súvislosti s veľkou fototaškou.)

Veľké fototašky sú užitočným doplnkom, ktorý sa hodí predovšetkým tým fotografom, ktorí majú viac príslušenstva, ako fotoaparátov. Predsádky na objektív, malý statívik, zopár náhradných batérií, nejaký ten filter, škatuľka na čistenie objektívu, v ktorej je fľaštička s čistiacim roztokom a mikrovláknová utierka… To všetko ja dobré mať pri fotografovaní dosť blízko pri ruke, pretože počas akcie sa môže ukázať, že niektorú z týchto vecí potrebujete. A rýchlo. Čo rýchlo – hneď!

Nevýhodou fototašky je samozrejme jej špecifická nápadnosť.

Hranatý tvar už z veľkej diaľky prezrádza, že pravdepodobne máte pri sebe drahšiu techniku. Môže to byť nepríjemne užitočná informácia – pre zlodeja. Preto odporúčam špeciálne fototašky používať zásadne premyslene a podľa možností radšej len na akcii a nie ako „prenosný priestor“ kedykoľvek, vždy a všade.

Túto radu mienim v dobrom, no hneď ju aj popriem – niekoľko rokov som fototašku používal denne. Nosil som v nej všetko, vrátane nákupov, fotoaparát len zriedkakedy…

Zabaliť fotoaparát a príslušenstvo do vhodného obalu má zmysel aj z dôvodu ochrany pred vyčíňaním počasia. Všetky kvalitné fototašky a puzdra na fotoaparáty vám poskytnú aspoň čiastočnú ochranu proti miernemu dažďu a miernej vlhkosti. Samozrejme, v horších klimatických podmienkach nezaškodí fotoaparát chrániť aj igelitovým vreckom.

V zime počítajte s tým, že fotoaparát vychladne aj v puzdre a môžete tak skrátiť dobu, počas ktorej bude prístroj pracovať. Batérie nemajú rady chlad.

Pre použitie špeciálneho puzdra či fototašky hovorí aj celkový dojem, aký vzbudíte pri fotografovaní. Niekedy záleží aj na tom.

Vyzerá oveľa profesionálnejšie, ak fotoaparát vyberiete zo zjavne kvalitného puzdra, než by ste ho mali loviť zabalený do igelitového vrecka, v ktorom sa akýmsi omylom nachádza aj stará šupka od banánu a tristosedemdesiatšesť ovocných mušiek, ktoré ju našli…

Ak používate tašku na fotoaparát, odporúčam vám použiť aj puzdro na fotoaparát. Samozrejme nemám na mysli to, aby ste fotoaparát vložili do puzdra a puzdro do tašky. Zámerom je práve diverzifikácia.

Je dobré mať príslušenstvo v jednej taške a fotoaparát v puzdre, napríklad na opasku pod kabátom.

Ak vás prepadne zlodej, máte väčšiu šancu, že vám vytrhne len fototašku a nezistí, že sa v nej fotoaparát nenachádza. No a ak ste tiež tak nešikovní, ako ja, dokážete fotoaparáty z fototašky nechtiac vysypať na zam, hoc to nevzbudí vždy ten najprofesionálnejší dojem. Potom majú puzdra na také prístroje priam blahodarný účinok – chránia fotoaparáty pred majiteľom.

Skladovanie fotoaparátu

Aj v čase, keď fotoaparátom nesnímate, oplatí sa myslieť na jeho ochranu.

Najlepšie je chrániť ho aspoň pred prachom. (Na to stačí kúsok igelitu.)

Zároveň však nezaškodí myslieť aj na riziko občasných nechcených úderov, či pádu.

Napríklad máte fotoaparát pekne driemkajúci v poličke a v najväčšej tichosti do nej skočí – mačka. Ak zvrhne aparát na zem, v puzdre má fotoaparát na prežitie dokonca väčšiu šancu ako mačka, keď jej na to prídete.

Samozrejme v stave pripravenom na skladovanie by ste prístroj mohli ukladať aj do kartónového obalu, v ktorom ho dodal výrobca. Tieto obaly bývajú spravidla dobre pripravené na nárazy, no zaberú zbytočne veľa miesta. Ďalším, vážnejším, argumentom proti používaniu pôvodného obalu na fotoaparát na skladovanie je fakt, že do originálnej škatule sa fotoaparát často vkladá dosť nepohodlne. To platí aj obrátene.

Človek často chce rýchlo odísť a zobrať si fotoaparát. Vybaľovať ho z originálnej škatule a myslieť na to, či všetko potrebné máte pri ruke, je nepohodlné. Oveľa efektívnejšie je mať fotoaparát aj s kartou a batériami pripravený vo vhodnom puzdre na poličke, čo stačí zhrabnúť a môžete utekať.

Puzdro na fotoaparát sa vám bude hodiť aj v čase, keď cestujete.

Nahádzať veci do tašky alebo kufra znamená, že počas jazdy vlakom, autom, autobusom sa budú vďaka otrasom o seba stále obtierať a hrozí ich poškodenie.

Ceny

Pri kúpe puzdra máte dnes k dispozícii pomerne veľký výber rôznych mož
ností.

  • Originálne puzdra od výrobcu, ktoré sú vyrobené špeciálne na ten fotoaparát, ktorý chcete zapuzdriť. Takéto puzdra sú spravidla riešené kvalitne, ale ich cena je často zbytočne značkovo vysoká a človeku môže byť proste ľúto zaplatiť. Ďalším argumentom proti originálnym puzdram môže byť ich nepraktické riešenie . Napríklad hľadáte puzdro určené na pripevnenie k opasku a výrobca také nemusí vôbec dodávať. Alebo chcete zips a výrobca dodáva len suchý zips…
  • Puzdra vyrobené inou firmou než fotoaparát bývajú podstatne lacnejšie. Často až niekoľkonásobne . Pritom kvalita týchto púzdier býva často veľmi vysoká. Sú lacnejšie len preto, že výrobca vyrobí univerzálne puzdro v podstatne väčšej sérii než výrobca fotoaparátu. Navyše značkové puzdra sú často predražené len preto, že sú značkové. Výrobcovia fotoaparátov si tak chcú aspoň čiastočne zahojiť rany spôsobené sústavným znižovaním cien techniky.

Kvalita

Keď hovoríme o puzdrach výrobcu Case-Logic, kvalita je nadpriemerne dobrá.

Výrobca volí syntetické materiály vysokej kvality, ktoré sa vyrábajú v USA. Šijú ich v Číne.

Case-Logic ponúka výber púzdier a tašiek, ktorý by sa dal zhrnúť do troch kategórií. Štýlové, kvalitné a lacné.

Štýlové puzdra

Sú to drahšie riešenia vyrobené z veľmi kvalitnej a odolnej simulácie kože.

Mám tu z majlu názor človeka, ktorý tento materiál dokonca testoval aj na vodotesnosť, takže pre zaujímavosť citujem:

„som to testoval – premoká dosť málo, a keď na puzdro streknete trochu vodoodpudivého spreja (normálne sa používa na topánky), padajúca voda nemá šancu ani vo švíkoch. pri ponore do vody už puzdro také odolné samozrejme nie je, ale po aplikácii onoho spreja (hlavne na švy) dokáže puzdro na krátky čas vodu spoľahlivo zadržať. ak vám teda fotoaparát v zatvorenom puzdre spadne do potoka a vy ho rýchlo dokážete vyloviť, fotoaparát zostane nezmočený“

Štýlové puzdra sa hodia pre tých, ktorí hľadajú seriózny tvar a materiál, ktorý by sa dal označiť skôr ako konzervatívny než športový. Tieto puzdra sú na prvý pohľad kvalitné a pritom pôsobia diskrétne.

Ak niečo takéto vytiahnete z obleku či na vážnejšej spoločenskej udalosti, určite tým nenarušíte dôstojnosť situácie.

Ich dizajn je, samozrejme, súčasný, s rozumne volenou mierou spracovania detailov.

Ergonómia práce s puzdrom je veľmi dobrá, takže budete spokojní. Fotoaparát sa do puzdra vkladá a vyberá z neho celkom ľahko.

Puzdro je uspôsobené tak, aby sa ľahko dalo upevniť aj na opasok. Môžete si aj vybrať, či chcete, aby nad opasok hodne trčalo, alebo aby na ňom viselo skôr nenápadne.

Kvalitné puzdra

Najväčší sortiment ponúka Case-Logic v dizajne, ktorý nie je z umelej kože, ale zo syntetických materiálov.

Dizajn týchto puzdier je skôr športový ako konzervatívny. Množstvo detailov je väčšie, materiál je bohatšie štruktúrovaný a preto tieto puzdra pritiahnu trochu viac pozornosti.

Sú preto vyrábané v niekoľkých farebných kombináciách – buď celkom čierne, alebo v kombinácii so sivou. Väčšie puzdra a tašky majú aj farebné doplnky, ktoré ich príjemne oživujú.

Ich vzhľad považujem za príťažlivý, hoc to už je skôr vecou vkusu.

Klasickou ukážkou takého kvalitného, ale pritom celkom jednoduchého (a osviežujúco lacného!) puzdra je napríklad tento model:

Po upevnení na opasok sa puzdro nedá označiť za nápadné, ale má na sebe niekoľko farieb a preto bude dobre vyzerať predovšetkým v nasadení vo voľnom čase či ako doplnok športového oblečenia.

Fotoaparát sa doň vkladá ľahko.

Primerane volená veľkosť vám zaistí na jednej strane veľmi pohodlnú manipuláciu s fotoaparátom, na druhej strane fotoaparát z puzdra tak ľahko nevypadne, ak ho zabudnete zazipsovať.

Z otvoreného puzdra fotoaparát nevypadne, ak nebudete robiť príliš prudké pohyby, behať, či skákať.

Zips totiž je riešený tak, že na jednej strane puzdra ide nižšie ako na druhej. Okrem ochrany proti vypadnutiu to má aj ďalší dôvod:

Veľa fotografov má na fotoaparáte remienok na zápästie. Tento môže z takto riešeného zipsu pokojne trčať z tej strany, kde je zips vyššie.

Manipulácia s puzdrami je premyslená.

Odzipsovanie je otázkou okamihu. Vďaka veľkému úchytu zipsu túto činnosť spravíte aj naslepo. Zips sa dá otvoriť ľahko, takže pravou rukou nemusíte držať puzdro – skôr je už pripravená, ako vyberie fotoaparát.

Ten vyberiete skôr, ako stihnete z ľavej ruky pustiť zips. Praktické.

Mal som už v rukách puzdra, z ktorých vybrať fotoaparát znamenalo takú časovú stratu, že sa často neoplatilo ani len skúsiť ho vybrať. Navyše to boli puzdra bez upevnenia na opasok a potom, čo ste fotoaparát z puzdra vybrali, ostalo vám v ruke. Čo s ním? Nepríjemná otázka vo chvíli, keď by ste si skôr mali klásť otázku „ako to odfotím?“. A boli to značkové puzdra dodané k fotoaparátom!

Pri voľbe puzdra na fotoaparát nemusíte vyberať len tvary, ktoré už na 20 metrov kričia „ja som puzdro na foťák!“. V ponuke sú aj hravejšie modely, ktoré sú milé a ani vo sne by vám nenapadlo, že to je puzdro na fotoaparát:

Napríklad miniatúrny plecniačik…

…určený na zavesenie na opasok.

Okrem priestoru pre fotoaparát však môžete voliť aj puzdro, ktoré má niekoľko prihradiek.

Napríklad takéto.

Po otvorení.

Lacné puzdra

Samozrejme, nie vždy človek hľadá decentné či prvotriedne puzdro. Niekedy stačí hocijaký trochu lepší, no lacný obal, ktorý sa nerovná igelitovému vrecku. Aj pre takéto situácie nájdete v ponuke značky Case-Logic n
iekoľko púzdier.

Sú riešené jednoducho, pôsobia menej nápadne, ale inak sú to vcelku decentné výrobky.

Tvarom sa podobajú drahším puzdram, no voľbou materiálu je to viditeľne lacnejšie riešenie. Materiál je jednoduchší a zips sa dá otvárať a zatvárať o poznanie kostrbatejšie.

Predávajú sa však za ceny, ktoré sú naozaj veľmi nízke. Napríklad na transport fotoaparátu sú celkom dostatočné. Pre trochu systematickejšie použitie by som vám však odporúčal predsa len priplatiť a voliť radšej z ponuky kvalitných púzdier, cenový rozdiel nie je príliš veľký. Navyše lacné puzdra a tašky majú aj záruku obmedzenú na dva roky.

Táto taštička na fotoaparát má aj vrecko na nejakú drobnosť. (Kartu by som tam rozhodne neodporučil zasunúť – mohla by vykĺznuť alebo sa zlomiť.

Iné tašky a puzdra

Okrem jednoduchých púzdier, do ktorých vložíte fotoaparát a zazipsujete ho, sa vyrábajú aj puzdra zložitejšie, ktoré pojmú aj základné príslušenstvo k prístroju.

Do tohto puzdra okrem fotoaparátu vložíte aj batérie a pamäťovú kartu.

Pri voľbe kombinovaného puzdra odporúčam lacné puzdra úplne vylúčiť z úvah o kúpe. Fotoaparát spolu s príslušenstvom už má vyššiu váhu a ak vám také puzdro spadne, čalúnenie stien obalu bude vaša jediná nádej, že si s prístrojom snáď ešte cvaknete! Ak chcete mať pri sebe aj príslušenstvo a to nie vo fototaške, mám tu pre vás tip, ktorý by ste v reklame asi nenašli: odporúčam vám kúpiť radšej dva menšie puzdra – jedno na batérie, druhé na fotoaparát. Na opasku lepšie znesiete dva menšie a ľahké objekty, ako jeden ťažký, ktorý vás bude vyzliekať a v ktorom sa zle loví, ak z neho niečo chcete vybrať.

V prípade, že chcete zobrať viac náhradných batérií, nabíjačku, nejaký ten kábel, pamäťovú kartu, môžete siahnuť po väčšej taške.

Príklad menšej fototašky.

Členené priehradky umožnia do tašky vložiť rôzne predmety.

Vo vnútri je priehradka rozdelená, takže veci v taške nebudú na seba narážať. Popruh vpravo je určený pre tých, čo chcú túto fototašku prenášať na pleci.

Príklad väčšieho puzdra na fotoaparát aj s príslušenstvom.

Ochranný kryt zhora umožňuje, aby ste tašku používali aj operatívne – prístroj nemusíte mať zazipsovaný. Horný kryt so suchým zipsom však zaistí, že sa veci z tašky nevysypú a pritom sú pripravené na použitie – stačí odtrhnúť suchý zips.

Ako si vybrať správne puzdro?

Ak si chcete vybrať vhodné puzdro, môžete použiť tabuľku kompatibility, v ktorej výrobca udáva, ktoré fotoaparáty sa do daného puzdra hodia. Ak váš fotoaparát nie je v zozname, môžete sa riadiť aj vnútorným rozmerom puzdra.

Žiaľ, na rovinu si povedzme, že tabuľka kompatibility neobsahuje zďaleka všetky prístroje a tak bude asi lepšie, ak si puzdro vyskúšate s fotoaparátom „naživo“ a nekúpite ho naslepo.

Ergonómia

Case-Logic vyrába ergonomicky dobre riešené tašky a puzdra.

Napríklad puzdro pre fotoaparát s príslušenstvom má predovšetkým pohodlný prístup k fotoaparátu. Prístup k príslušenstvu je už riešený zozadu, pretože sa predpokladá, že fotoaparát budete vyberať častejšie ako príslušenstvo.

Zipsy sú kvalitné, takže sa ľahko otvárajú a zatvárajú a neoškrú pritom fotoaparát.

Záruka

V prípade, že by ste narazili na nejakú chybu materiálu, alebo by sa niečo poškodilo, puzdro vám bude vymenené formou výmeny kus za kus.

Výrobca Case-Logic na tieto puzdra dáva doživotnú záruku. Tu však slovom doživotná záruke výrobca nerozumie život majiteľa, ale „život“ tašky či puzdra. (Myslím, že asi každému je jasné, že pri cenách na úrovni stokorunáčok sa výrobca nemôže zaviazať na niekoľko desaťročí…)

Ak si puzdro za 200 korún dnes kúpi 10 ročné dieťa, nemôže očakávať, že napríklad v roku 2071, keď z neho bude penzista, pôjde a toto puzdro ešte vyreklamuje. Ostatne, ktovie, čo v tom čase bude mať veľkosť dnešného fotoaparátu…

Záruka sa teda vzťahuje na chybu výroby, materiálu. Dá sa počítať, že životnosť takého puzdra či tašky by mohla byť odhadom tak asi 2 – 5 rokov, podľa intenzity používania.

Najlacnejšie puzdra však majú „len“ dvojročnú záruku.

Negatíva

Samozrejme, ako každý výrobok, aj puzdra Case-Logic majú svoje nevýhody. Najvážnejším nedostatkom týchto púzdier je fakt, že ich zatiaľ nezoženiete vždy v celkom presne ideálnom tvare pre každý fotoaparát.

Rozmerovo sú totiž prispôsobené bežným a rozšíreným tvarom kompaktných fotoaparátov. Pokiaľ sa váš prístroj tomuto tvaru nepodobá, puzdro mu bude veľké.

Na trh však prichádzajú nové modely – práve v čase, kedy píšem tento článok (28. 5. 2004) mi predajca volal, že prišli nové modely púzdier na miniatúrne fotoaparáty.

Švy

Kvalita šitia je pri výrobkoch tohto druhu rozhodujúca. Prvotriedny materiál ale aj zošitie sú podmienkou, aby sa vám z puzdra nezačali postupne vyťahovať nitky…

Preto je kvalita šitia prvotriedna. To si ostatne môžete aj overiť. Je to vidieť práve na detailoch, kde sa šitie začína a končí.

Zips

Ako uzatvárací mechanizmus púzdier je volený zips.

Zipsy týchto púzdier sú kvalitné a veľmi dobre sa s nimi manipuluje. Ich jazda nie je až tak ľahká, aby sa vám v priebehu výletu zips svojvoľne otvoril, ale je dosť príjemná nato, aby ste zips otvorili ľahko.

Zips je riešený štýlovo a elegantne – výrobca si potrpí na prvotriedne remeselné vyhotovenie aj drobných detailov.

Pod zipsom sú podšité útvary z látky, ktoré majú trojakú funkciu.

  • Chránia pred vniknutím dažďových kvapiek do vnútra puzdra. Samozrejme neslúžia ako vodotesná ochrana, je to len ochrana proti prípadu, kedy by kvapka dažďovej vody rozprsknutá cez „zuby“ zipsu mohla zasiahnuť fotoaparát. Na pár okamihov by však zadržali aj natečenie vody, ak by vám puzdro spadlo do vody.
  • Zabezpečia, aby sa zips pri otváraní a zatváraní nezadŕhal.
  • Oddeľujú zips od fotoaparátu. Zaistia, že fotoaparát častým otváraním a zatváraním zipsu neoškriete.

Zips je samoopravný. Znamená to, že ak sa vám vinou neopatrnej manipulácie s puzdrom zips otvorí tam, kde nemá, stačí ho otvoriť a zatvoriť a bude znovu bez problému fungovať.

Materiály

Puzdro je z čalúneného materiálu, ktorý zabezpečí, že sa v prípade pádu fotoaparátu nemusí pri troche šťastia nič stať.

Výrobca má dokonca na mäkkosť obalu aj celkom výstižný slogan „čo je vo vnútri, prežije“.

Hrubšie a mäkké steny puzdra síce o niečo zväčšia celkovú veľkosť fotoaparátu v puzdre, zato mu však poskytnú primeranú ochranu.

Upevnenie na opasok

Väčšina púzdier na fotoaparáty je riešená tak, že zo zadnej strany majú uspôsobené pripevnenie na opasok. Vďaka tomu môžete fotoaparát mať na bezpečnom mieste, pretože na opasku je pomerne málo otrasov.

K dispozícií sú puzdra, ktoré nasadíte na opasok len v čase, kedy máte jeden koniec otvorený.

Príklad
puzdra s uchytením na opasok.

Druhý druh puzdier zas má pripevnenie na opasok riešené dvojitým suchým zipsom, takže také puzdro pripevníte na opasok, ktorý môže byť stále zapnutý.

Suchý zips poskytuje dostatočne spoľahlivé upevnenie.

Nielen puzdra na fotoaparáty

Okrem púzdier na fotoaparáty vyrába firma Case-Logic aj puzdra na mnoho iných výrobkov. Obľúbené sú napríklad puzdra na discman, CD médiá alebo notebook.

Keďže ja som sa zaujímal len o puzdra na fotoaparáty, citujem ešte z majlu:

„u mňa je držiak na CD do auta, ktorý si suchozipsovými páskami pripevním na tienidlo nad čelným sklom :-). obal na discman má napríklad vlastný konektor na slúchadlá vyvedený vonku a pevne prišitý, obaly na CD majú hneď vpredu niekoľko miest na „favorities“…“

Všetky tieto veci sa občas oplatí vložiť do puzdra a niekam preniesť. Napríklad CD disky je vhodné chrániť, pretože na nich mávame často nenahraditeľné dáta. Ochrana média pred slnečným žiarením či údermi je namieste.

Záver

Kvalita púzdier a tašiek Case-Logic je veľmi dobrá a robí sa s nimi prakticky. Sú riešené s ohľadom na dobrú ergonómiu a tak nepredstavujú bariéru medzi zabaleným fotoaparátom a momentom fotografovania.

Puzdra Case-Logic sú cenovo posadené veľmi dobre, pretože neodčerpávajú z rodinného rozpočtu zbytočne vysoké sumy.

Vzhľadom na to, že tieto puzdra sú často lacnejšie, ako by vás stáli poštové poplatky, keby ste si nejaké objednali v internetovej predajni www.exeshop.sk, neodporúčam vám aby ste si dali zaslať jednotlivé puzdro poštou. Bolo by dosť predražené. Ak si ale u nich kúpite fotoaparát, potom sa už oplatí, ak si ho dáte poslať aj s puzdrom.

Na druhej strane na exeSHOPE nájdete najpodrobnejší zoznam rozmerov, aký na tom šírom slovensky hovoriacom webe môžete momentálne nájsť.

Kde kupovať?

Momentálne sa už dajú kúpiť v predajniach TESCO v Bratislave. Zakrátko sa budú nájsť aj v ďalších .

Tam si ho pred kúpou môžete dôkladne obzrieť a overiť si to, čo som napísal o kvalite a praktičnosti. Predsa len kúpa puzdra na aparát je akcia podobná kúpe topánok. Skúška rozhodne nemôže zaškodiť.

Ak si zvolíte práve puzdro Case-Logic a kúpite ho v Bratislave, tak malou kvapkou podporíte aj tento web o digitálnej fotografii.

Dodávateľom púzdier Case-Logic pre Bratislavu je firma exe.

Komentáre k článku: Puzdra značky CaseLogic

  1. duky 31. mája 2004

    dlho som vyberal fotak, dlho som hladal k nemu dobre puzdro. nakoniec som nasiel jedno ako uliate na moj sony p8, zvonka cierne latkove-nepremokave, vnutro cervene calunene…ma putko na opasok a dlhu snurku, ktora sa da nosit na krku, takze puzdro s fotakom nosim vacsinou tak. vnutri je este jedna priehradka, tam nosim dalsie 2 memory sticky. je umenie najst k fotaku aj dobre puzdro ..:)

  2. dk 31. mája 2004

    …no, na kompakty to este ide. ale ked som hladal vhodne puzdro na ultrazoomovy fotak, tak som si vcelku slusne zanadaval. navyse, ked som chcel fotak prenasat vo vnutri s nasadenou redukciou na filtre a niekedy aj bez nej. nakoniec vyhralo lower pro za prijatelnych 600 kacek. :-))

  3. shinobi 31. mája 2004

    Naozaj je trosku problem najst vhodny obal/puzdro/brasnu na ultrazoom. Ja na moju FZ10 pouzivam Lowepro TX400 a som spokojny. Ale jednoznacne odporucam vzdy zobrat fotak so sebou a brasnu si vyskusat, ci poriadne sadne, ci sa zmesti, co sa ku fotaku este zmesti atd. Kto puziva aj filtre, alebo predsadky, nedajboze ma fotak s vymenitelnymi objektivmi, ten rychlo zisti, ze kazda brasna je mala. Niekedy treba mat nachystane rozne „sety“ podla prilezitosti (vylet, dovolenka, rodinna oslava,…)

  4. maro 31. mája 2004

    Mne sa na tych puzdrach ktore tu Miro prezentuje nepaci zips, resp. jeho umiestnenie. Bal by som sa ze po castom vyberani a vkladani budem mat na fotaku skrabance. Ked som si kupoval puzdro, bola to jedna z veci ktora bola pre mna dolezita. Nakoniec som skoncil pri puzdre LowePro D-Res 20AW (Canon A70) a bol som maximalne spokojny.
    Ale bolo to ine show, ked som behal po obchodoch a strkal novy fotak do kazdeho puzdra na ktore som natrafil :-)…

  5. goran 31. mája 2004

    maro:
    presne tak, zips dokaze rozne veci, ak prave nevyvolava sexualny konflikt, tak skrabe fotoaparaty! Mozem to potvrdit, moj predchadzajuci kompaktny NIKON vyzeral ako fotak, ktory neznasa zips, ako arab Izraelcana :( Existuju podla vas aj fototasky riesene inac? Napr. suchy zips, alebo co.

    dk:
    presne tak, bol som v istom nemenovanom velkosklade a snazil som sa vtesnat moj ultrazoooomovy Kodak do roznych fototasiek. Personal bol v koncoch, uz som zacal mysliet na to najhorsie (igelitka Tesco), nakoniec som doma nasiel taku tasticku od Old Spice, tak to prenasam teraz v tom ;o)

    miro v.:
    diky za radu, skusim uvedenu spolocnost. pozdra na fotkach looks good, skusim napisat do exeshopu, ci nemaju prezervativ aj na ten moj fotak. VDAKA!

  6. Tomas 31. mája 2004

    Kto mi poradi puzdro na Olympus 760 ? (dlhyyyy objektiv)

  7. tttristar 31. mája 2004

    Ja som si kupil podobne puzdro tejto znacky asi pred troma mesiacmi a fotak mi zips zatial neposkrabal, asi preto ze tam je taka nejaka vystuzena latka zo spodu zipsu ktora ten fotak asi chrani. Predavac mi vtedy tvrdil ze to zabrani pretekaniu vody cez zips, dost o tom pochybujem ale radsej som to neskusal. Som zvedavy ako dlho vydrzi zips alebo sviky ked je na nom dozivotna zaruka.

  8. Matus 31. mája 2004

    No ja mam na Olympusa 765-ku puzdro Lowe Pro (tato znacka v diskusii vitazi :-) TX20. Fotoaparat sa tam vojde tak akurat, ale to bola vlastne moja poziadavka, nech to je nieco male. Kto ma rad priestor, moze skusit niektory z vyssie spominanych typov. A ozaj – cena bola vyborna (400).

  9. Michael 31. mája 2004

    Ja používam na Canon A75 Lowepro D-Res 10AW. Má priehradky na batérie a na pamäťovú kartu. A je v ňom ukrytý aj pršiplášť, do ktorého sa dá v prípade potreby zabaliť.

  10. Tomáš Gurský 31. mája 2004

    Ja som si na svoju ultrazoomovu Minoltu Z1 po pol roku hladania nakoniec kupil puzdro Crumpler az na to, ze som zan dal 1500,- Sk som s nim max. spokojny.

  11. Stefan 1. júna 2004

    Ak to citaju vyrobcovia puzdier – bolo by fajn ak by puzdra okrem zavesenia na opasok sa dali zavesit aj na popruh batohu, teda okrem svisleho uchyu mali aj vodorovny (dufam ze sa da z toho pochopit co som chcel).

  12. juro 1. júna 2004

    Ani suchy zips nie je velka vyhra, mam puzdro lowe pro a suchy zips na nom je tak drsny a prilnavy ze zakazdym sa na nom zachytila snurka na zapastie, ktora je na fotaku (sony p73). Teraz vyzera taka dosklbana, trcia z nej nitky a tak.. cize zalezi aj z akeho materialu je „wrist strap“ – ci sa neznici na suchom zipse… Dufam ze na sony W1 uz bude lepsia odolnejsia snurka:-)

  13. alex 2. júna 2004

    mam original puzdro od nikonu (jasne, ze na zips) a je to robene original tak, aby sa zips fotaka ani nedotkol. Je riesene elegantnou skobou, sedi teda na krku, na opasku, aj na batohu. Proste cool. Myslim, ze ak kupujete original prislusenstvo k danemu fotaku, nehrozi nejake skrabanie fotaka… si myslim si… :-)

  14. Michael 2. júna 2004

    To Lowepro D-Res 10AW je urobené tak, že foťák sa o zips nedá poškrabať. To by ten fotograf musel byť veľmi veľmi opitý, aby sa mu to podarilo.

  15. Peter 5. júna 2004

    C750 + CLA4 + xD + 2xACU + 2xFiltre a nejake drobnosti, to vsetko v TREKKING 110 SAMSONITE. Som spokojny. K tomu skusaniu v obchodoch, ziadnu paniku, ja som tam stravil skoro hodinu.

  16. pepson 10. júna 2004

    Mam kompaktny Kodak.Kupil som puzdro Hama,na suchy zips.Upevnuje sa na opasok.V podstate ten vrch prekryje ten zvysok.Ma to aj kapsicku,kam zmestim dva pary nahradnych AA clankov.Ked ten vrsok dotiahnem tak prakticky neostava ziadna medzera pre natecenie vody.(Myslim ked prsi a ja zrovna nelezim;-).Myslim,ze za dve kila nemam co riesit.

  17. diosko 16. júna 2004

    k oly 750-ke + cla-4 je tazke najst vhodne puzdro tak aby vyhovovalo mne aj mojmu fotaku ;-)

  18. Europan 30. júla 2004

    Ja mam obal este zo stareho Premiera na svojom Olympuse, sadol tam ako zadok na serbel.Vnutro som este naplnil tym ochranim igelitom a teraz je tam fotacik ako v bavlnke. Hoci tam nieje putko na opasok, je tam diera na prevlecenie snurky od fotaku. Kedze fotak pouzivam striedmo mne to staci. A nestalo ma to ani halier.

  19. motovydlo 6. februára 2005

    Preco su kompaktne fotaky teraz vyrabane len s tym putkom? Najlepsie sa mi zda ked mozem fotak nosit na krku, ale co som si fsimol tak sa daju nosit len fotaky vyssej triedy od ultrazoomov pocinajuc. To su kompakty taky odpad ze sa tak nenosia alebo co? Ja inak pouzavm puzdro Crumpler, ktore nosim vecsinou na opasku… kazdopadne keby som ho furt nenosil do skoly tak by som ho nosieval aj na remeni na krku.

  20. tomXX 20. decembra 2006

    Ja som kupil tiez Lowepro (EX120, ci EW120?) na Fujino S6500fd, 101% prevedenie, zmestia sa tam aj accu, filtre, reader…

Pridajte komentár: