Časozberné fotenie

Využitie tejto funkcie môže byť mnohostranné.

Ak napríklad upratujete, namierte na upratovaný priestor aparát a dajte sa fotiť každú minútu jeden záber. Výsledkom bude niekoľko desiatok záberov, ako pobiehate v obývačke s vysávačom, prevláčate skrine a knihy.

Ak máte kvetinu, zapnite aparát, aby ju každých 5 minút vyfotil. Večer, keď sa vrátite z práce, pozriete si, ako rastlinka rozkvitne a zatvorí sa.

Je mnoho ďalších oblastí, ako využiť časozberný spôsob snímania, napríklad istej sieti obchodov by som ho odporučil použiť na fotenie predajne zvonku zozadu – ak chcú vedieť, kde zvyknú tráviť ich pracovníčky podstatnú časť pracovnej doby pri cigeretke s ochrankou.

Táto vlastnosť digitálnych aparátov v rodinnej fotografii rozhodne poteší a nebojte sa ju použiť.

Digitálna fotografia - ilustračná fotka

Ako som pomáhal pri sťahovaní. Časozberná sekvencia odhaľujúca vrcholné pracovné tempo, aké som schopný vyvinúť len keď sa naozaj veľmi snažím.

 

Komentáre k článku: Časozberné fotenie

  1. xavier 28. septembra 2004

    Ktore fotoaparaty maju tuto funkciu?

  2. Miro Veselý 28. septembra 2004

    xavier: Niektoré, treba čítať dokumentáciu. Napríklad Minolta A1.

  3. Rozália 28. februára 2017

    Mala som kompakt Pentax Optio WS80, lacnejší odolný fotoaparát. Mal intervalové fotenie, ktoré som využila v zime na fotenie vtáčikov za oknom pri kŕmení. Nastavila som interval a počet záberov, začiatok snímania a už som sa o nič nestarala. Stačili mi fotky, žiadne časozberné video som nerobila. Kompakt doslúžil a ja hľadám ďalší, kvalitnejší. Myslela som že túto funkciu má každý kompakt, ale nie, nemá. Len niektoré odolné. Možno tiež nerozumiem terminológii ktorú používajú pri popisoch, niekde hovoria o intervalovom fotení, inde o časozbernej funkcii, a inde zasa o funkcii Time-lapse. Viete mi vysvetliť, čo znamená funkcia časozberné video a funkcia Time-lapse? Ak tieto funkcie obsahujú intervalové fotenie a následne vytvorenie časozberného videa, ktoré si môžem ale nemusím nastaviť, tak je to v poriadku. Ale ak automaticky urobia z intervalových fotiek video, tak to v poriadku pre mňa nie je. Ospravedlňujem sa za príliš jednoduché a dlhé vysvetľovanie, ale nerozumiem mnohým veciam a som vďačná za tieto stránky, ktoré, i keď už nie najnovšie, vysvetľujú zložité veci tak jednoducho, ako ich vedia popísať len tí čo tomu rozumia.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: