Časozberné fotenie

Využitie tejto funkcie môže byť mnohostranné.

Ak napríklad upratujete, namierte na upratovaný priestor aparát a dajte sa fotiť každú minútu jeden záber. Výsledkom bude niekoľko desiatok záberov, ako pobiehate v obývačke s vysávačom, prevláčate skrine a knihy.

Ak máte kvetinu, zapnite aparát, aby ju každých 5 minút vyfotil. Večer, keď sa vrátite z práce, pozriete si, ako rastlinka rozkvitne a zatvorí sa.

Je mnoho ďalších oblastí, ako využiť časozberný spôsob snímania, napríklad istej sieti obchodov by som ho odporučil použiť na fotenie predajne zvonku zozadu – ak chcú vedieť, kde zvyknú tráviť ich pracovníčky podstatnú časť pracovnej doby pri cigeretke s ochrankou.

Táto vlastnosť digitálnych aparátov v rodinnej fotografii rozhodne poteší a nebojte sa ju použiť.

Digitálna fotografia - ilustračná fotka

Ako som pomáhal pri sťahovaní. Časozberná sekvencia odhaľujúca vrcholné pracovné tempo, aké som schopný vyvinúť len keď sa naozaj veľmi snažím. Neskôr sa zo série fotografií dá vyrobiť aj video.

 

Komentáre k článku: Časozberné fotenie

  1. xavier 28. septembra 2004

    Ktore fotoaparaty maju tuto funkciu?

  2. Miro Veselý 28. septembra 2004

    xavier: Niektoré, treba čítať dokumentáciu. Napríklad Minolta A1.

  3. Rozália 28. februára 2017

    Mala som kompakt Pentax Optio WS80, lacnejší odolný fotoaparát. Mal intervalové fotenie, ktoré som využila v zime na fotenie vtáčikov za oknom pri kŕmení. Nastavila som interval a počet záberov, začiatok snímania a už som sa o nič nestarala. Stačili mi fotky, žiadne časozberné video som nerobila. Kompakt doslúžil a ja hľadám ďalší, kvalitnejší. Myslela som že túto funkciu má každý kompakt, ale nie, nemá. Len niektoré odolné. Možno tiež nerozumiem terminológii ktorú používajú pri popisoch, niekde hovoria o intervalovom fotení, inde o časozbernej funkcii, a inde zasa o funkcii Time-lapse. Viete mi vysvetliť, čo znamená funkcia časozberné video a funkcia Time-lapse? Ak tieto funkcie obsahujú intervalové fotenie a následne vytvorenie časozberného videa, ktoré si môžem ale nemusím nastaviť, tak je to v poriadku. Ale ak automaticky urobia z intervalových fotiek video, tak to v poriadku pre mňa nie je. Ospravedlňujem sa za príliš jednoduché a dlhé vysvetľovanie, ale nerozumiem mnohým veciam a som vďačná za tieto stránky, ktoré, i keď už nie najnovšie, vysvetľujú zložité veci tak jednoducho, ako ich vedia popísať len tí čo tomu rozumia.

Pridajte komentár:

Napíšte váš komentár k článku...

Vyplňte ešte: