Ako vyrobiť rámček na fotke?
Ide to rýchlo.
Otvoríte fotku, ktorú chcete orámčekovať.
V paneli nástrojov kliknite po farbe pozadia, na obrázku je takmer čierna.
Vyskočí nastavenie farieb a vyberte si farbu, akú má mať rámček.
Po odklepnutí OK sa farba pozadia v paneli nástrojov zmení na vami zadanú farbu.
Zvoľte Canvas Size. Preložiť sa to dá ako veľkosť plátna, alebo podobne.
Zmeňte rozmer.
Pri webovej grafike pracujem s pixelami, ale môžete zadať hodnoty aj v percentách, alebo v iných jednotkách. Prvý rámček som nastavil tak, že pre šírku aj výšku som pridal 4 pixely.
Na každom okraji vznikne dvojpixelový rámik farby pozadia.
Takýto.
Podobne môžete pridať rámik aj opakovane.
Napríklad takýto. Po modrom som prepol farbu pozadia na bielu a spravil jednopixelový rámček z každej strany. Nasledoval širší zelený a užší tmavozelený rámik.
Na rámiky však pozor!
Ak to nie je nevyhnutné, neodporúčam vám fotky doplniť rámikom, pretože dnes sa vám to páči a hodí, o pár dní to už nemusí platiť a celú grafiku môžete prerábať.
tomas 13. februára 2008
hm ja pouzivam iny sposob v ps. vyberem cely obrazok, dam vytiahnut, nastavim farbu, typ ramceku, typ vytiahnutia, priehladnost. potom dam velkost platna, nstavim relativne a nastavim velkost pasika po bokoch. da sa aj na sirku a vysku rozne. este farbu a hotovo.
ps: pri navodoch vobec neni napisane v kom programe sa pracuje (napriklad aj v tomto)
ps2: toto mi nejak nejde do hlavy :D
E-nail (nepovinné, nezobrazí sa) (povinné)
Maťa 1. mája 2008
Tak a rámček som vďaka tomuto zvládla ale neviem ako sa dáva do foto podpis. Vedel by mi niekto s tým poradiť?
reve 21. novembra 2008
Ahoj,
neviete mi poradiť nejaký free program na používanie rámikov na fotografie? Jeden som si stiahla, vraj free ale keď som v ňom chcela uložiť fotku na CD, mala som ju prečiarknutú….. cha, takže nepoužiteľnú. Prosím, poraďte.
helper 22. novembra 2008
Ahoj Reve, neviem ci si toto precitas, ale radim ti free soft GIMP :)
Ďusi 25. februára 2009
reve, ak fotku z CD upravíš, tak na CD ju neuložíš, len na disk počítača. Odkiaľ si ju môžeš na CD napáliť.
CD nie je disketa ani USB kľúč, dá sa z neho len čítať.