Digitálne fotografovanie a Vianoce

Máme pre vás tip na fotenie rodiny z praxe. Okrem klasických fotografií pri stromčeku vytiahnite aj staršie rodinné fotoalbumy so zažltnutými fotografiami. Uvidíte, aké príjemné chvíle radosti, spomienok a možno i dojatia to spôsobí. Vy, ako fotograf, máte v tej chvíli jedinečnú príležitosť fotografovať.

Prezeranie fotoalbumov je obľúbené. Starší sa rozhovoria o svojej mladosti, mladší o svojom detstve. Krásne chvíle spomienok a tichej pohody. To sú asi tie najkrajšie okamihy pre každého fotografa. Keď jeho fotografie potešia, pomôžu spomenúť si na chvíle, ktoré by zapadli v prachu zabudnutia.

Získate tak bezprostredné zábery svojich blízkych. Možno si ani si nevšimnú, že fotografujete. Týmto spôsobom „ulovíte“ aj bezprostredné a príjemné fotky tých, ktorí sa inak neradi fotografujú.

Digitálny fotoaparát ako vianočný darček

Digitálny fotoaparát však je aj milým vianočným darčekom. Ceny sú už v súčasnosti na príjemných číslach a aj tie najlacnejšie fotoaparáty už dávajú dôstojné výsledky. Možno vám príde vhod pár tipov na zaujímavé fotoaparáty. Na úvod jeden aktuálny vianočný hit:

Panasonic FX30 EG-T

Je to jeden z najzaujímavejších fotoaparátov pre rodinnú fotografiu, aký je momentálne na trhu. Je to miniatúrny kompaktný prístroj, ktorý sa zmestí do vrecka. Pritom má výborné možnosti: Optický zoom 3,6× (ohnisko začína na krásnych 28 milimetroch). Vďaka tomu nasnímate aj zábery v malom priestore. Pre ostré zábery je v prístroji zabudovaný optický stabilizátor obrazu. Prvotriedna žiarivá farebnosť, brilantné fotografie. Citlivosť sa dá nastaviť od 100 do 1250 ISO pre snímanie vo veľmi tmavých priestoroch.

Nikon Coolpix S51

Ďalší štýlový a miniatúrny fotoaparát je z dielne Nikon. Elegantný 8 megapixelový prístroj, ideálny do dámskej kabelky ako šperk. Má trojnásobný optický zoom, optickú redukciu vibrácií, režim Face Priority AF automaticky vyhľadá v obraze tvár a zaostrí na ňu. K tomu gigová karta, ktorá umožní záznam okolo 350 až 400 fotografií.

Momentálne najlacnejší fotoaparát:

Praktica DCZ 530Z

Ak chcete ušetriť, pozrite si náš najlacnejší fotoaparát Praktica DCZ 530Z. Stojí 2990.- Sk v tohoročnej vianočnej akcii. Názov Praktica asi vyvolá spomienky u pamätníkov. Digitálna Praktica je miniatúrny elegantný prístrojček. Má 5 megapixelov, 3× optický zoom v rozsahu 34 až 102 mm. Príťažlivé!

Pri úvahe o voľbe toho správneho fotoaparátu niekedy napomôže aj to, ktoré sú najpredávanejšie fotoaparáty. Väčšinou ide o prístroje, ktoré si už veľa ľudí vybralo pre ich priaznivý pomer cena / výkon. Obľúbené a predávané prístroje sa tak môžu stať rýchlym tipom pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť. Môžete sa riadiť aj tým, ako sa rozhoduje väčšina našich zákazníkov.

Fuji Finepix A820

(+1 GB karta +nabíjačka +batérie +puzdro)

Za 4500 korún (s DPH) dostanete obľúbený fotoaparát Fuji Finepix A820. Má 8 megapixelov, 4× optický zoom. Pracuje nielen s xD, ale aj SD pamäťovými kartami, ktoré sú lacnejšie. K nemu vám navyše v cene pribalíme aj gigovú pamäťovú kartu + nabíjačku + nabíjateľné batérie + kvalitné puzdro. Je to kompletné riešenie rodinnej digitálnej fotografie. Nič iné už nepotrebujete kúpiť a fotíte. Pamäťová karta, ktorú vám k tomuto fotoaparátu dáme pojme naraz zhruba toľko obrázkov, koľko by ste nasnímali na 10 kusov 36 obrázkových kinofilmov. Rodinná fotografia ani nie za 5 tisíc:

Panasonic Lumix DMC-FZ18

Pre tých, ktorí by chceli fotoaparát s väčším telom a širokými možnosťami je ideálny Panasonic FZ18. V súčasnosti je to doslova hit medzi fotoaparátmi. Za 15 000 korún (s DPH) dostanete poloprofesionálny digitálny fotoaparát. Má 8 megapixelov a zaujímavé vlastnosti: automatická detkcia tváre v obraze sa postará o optimálnu ostrosť, farebnosť i svetlosť fotografií. Objektív má zabudovaný optický stabilizátor pre lepšiu ostrosť obrázkov v zlých svetelných podmienkach. Optický zoom je 18 násobný. Umožní vám snímať od veľmi širokouhlého ohniska (28 mm) a plynule to zmeniť až na snímky porovnateľné so zábermi z ďalekohľadu (504 mm). Samozrejmosťou je možnosť prepnúť buď plne manuálne ovládanie pre skúsených, alebo plne automatický režim pre začiatočníkov. Preto neprekvapí, že tento fotoaparát patrí k najpredávanejším prístrojom.

Pre tých, ktorí majú radi fotoaparáty Canon môžeme odporučiť dva prístroje:

Canon PowerShot S5 IS

Kvalitný a plne vybavený 8 megapixelový digitálny fotoaparát s 12 násobným optickým zoomom. Optický stabilizátor obrazu, výklopný LCD panel, citlivosť do ISO 1600. Podrobný popis jeho vlastností nájdete na stránke s týmto fotoaparátom.

Canon EOS 400D

Cenovo dostupná pravá jednooká digitálna zrkadlovka. Má vlastnosti blízke profesionálnym fotoaparátom a cenu blízku kompaktným foťáčikom. Z jeho vlastností: 10 megapixelov, samočistiaci mechanizmus snímača, bleskový štart fotoaparátu a prakticky nemerateľné omeškanie, plná kompatibilita s objektívmi EF a EF-S a bleskami Speedlite série EX. Plus vstavaný blesk. V základnom vybavení sa dodáva s objektívom EF-S 18-55mm f/3.5-F5.6 II. Náročnejší fotograf si môže kúpiť len telo tejto zrkadlovky a objektív si zvoliť presne podľa vlastnej potreby. Viac o tomto zaujímavom prístroji nájdete na stránke fotoaparátu.

Nikon D40

Ďalšia z obľúbených a spoľahlivých zrkadloviek je od firmy Nikon. Ponúkame vám ju len teraz, za špeciálnu vianočnú cenu 19 449.-Sk (len do vypredania zásob). K nej dostanete objektív AF-S DX 18-55. Táto zrkadlovka má 6 megapixelov, snímač veľkosti 15×23 milimetrov. Podrobné technické parametre nájdete na stránke fotoaparátu.

Ak sa rozhodnete pre kúpu fotoaparátu, prajeme vám šťastnú ruku pri voľbe a veľa pekných fotografií.

Pamäťové karty

Okrem fotoaparátov môžete myslieť aj na p
amäťové karty. Môžu sa stať milým vianočným darčekom. Mnoho ľudí dnes má mobilné telefóny, prenosné počítače, fotoaparáty. Kúpte im do nich veľkú pamäťovú kartu. Je to užitočný darček, ktorý poteší. Rozmermi síce maličký, ale spraví radosť a aj úžitok. Mnoho ľudí by chcelo väčšiu pamäťovú kartu, ale nákup odkladajú. Pod stromčekom sa im môže prianie splniť.

Prajeme vám príjemné prežitie Vianoc a atraktívne fotky.

Pridajte komentár: