Záchrana fotiek zo zmazanej karty?

Z toho vyplýva, že ak súbory vymažete, dajú sa obnoviť pomocou príslušného programu.

Zmazané fotky sa dajú zachrániť

Cez USB sa digitálny aparát (alebo čítačka dát) tvári, ako keby bol ďalším diskom. A na tento disk už potom nie je problémom vstúpiť niektorým programom, ktorý obnoví vymazané súbory. Úspešnosť záchrany býva neuveriteľných 100 percent, ak splníte nasledujúcu podmienku:

 • Po vymazaní obrázkov z karty počítača, alebo po nechcenom naformátovaní karty, aparát vypnite a v žiadnom prípade už na túto kartu nič nefoťte. Ak by ste na ňu fotili, každá ďalšia fotka prepíše časť zmazaných dát nenávratne a navždy. Ak nemôžete so záchranou začať ihneď, kartu radšej z foťáku vyberte a označte, aby neskôr niekto omylom nezačal na ňu fotiť.

Ešte pred popisom postupu záchrany si však povedzme, aký je rozdiel medzi formátovaním a vymazaním obrázkov.

 • Formátovanie karty je činnosť, keď sa na začiatku karty zapíše informácia, že médium je prázdne. Dáta, ktoré na ňom boli pred formátovaním, sa nepoškodia, nezničia, iba sú „zneviditeľnené“. Pomocou špeciálneho programu sa k nim však dostanete. Výnimkou môžu byť aparáty (neviem, či také sú), ktoré by robili úplné, bezpečné formátovanie. Ak by celé médium najskôr vymazali (zapísaním iného obsahu, napríklad núl), potom by záchrana nebola možná.
  Žiaľ, niektoré fotoaparáty pri formátovaní používajú taký zápis, ktorý už záchranu nedovolí. Potom smola. Mnoho fotoaparátov po formátovaní už nedokáže obrázky zachrániť.
 • Mazanie obrázkov z karty je činnosť, keď sa s obrázkom nespraví nič iné, len sa prvé písmeno z jeho názvu zmení na znak, ktorý aparátu signalizuje, že tento súbor môže ignorovať. Do chvíle, kým na miesto, v ktorom sú uložené dáta vymazaného súboru, nezapíšete niečo iné, súbor určite zachránite. Stačí len pomocou špeciálneho programu ono prvé písmeno v názve prepísať na iné.
  Väčšina fotoaparátov umožňuje záchranu zmazaných fotiek.
 • Chyba karty je situácia, ktorá vznikne napríklad ak sa počas zapisovania obrázka minú baterky a zápis je nekorektný. Taká karta sa tvári úplne nečitateľne, ale paradoxne je pri nej celkom najlepšia šanca na záchranu všetkých obrázkov, okrem jedného – dvoch.
 • Porucha karty nastane ak je chyba v jej obvodoch, alebo sa poškodila mechanicky, prelomila a podobne. Tu je šanca na záchranu dát rôzna, radšej počítajte s ich úplnou stratou. Našťastie chyby kariet sú skôr zriedkavé.

Zadarmo…

Komu by sa už chcelo platiť, poviete si iste. Našťastie je k dispozícii nástroj, ktorý je nielen zadarmo, ale zachraňuje dáta celkom jednoducho. Volá sa PC Inspector Smart Recovery. Priama linka na stiahnutie programu.

Luxusný program na záchranu

Ak chcete použiť iný program, ktorý zachraňuje bez problémov bvšetko, čo sa zachrániť dá, odporúčam použiť PhotoRescue. V demoverzii aspoň zistíte, či vôbec máte nejakú šancu. Ak áno, uvidíte náhľady fotiek. Adresa, na ktorej ho možno nájsť: http://www.datarescue.com/photorescue/.

Zadarmo sa dá uložiť aj binárny obraz dát, takže ich dostanete na disk a môžete aspoň začať fotiť na kartu, na ktorej boli cenné stratené dáta. Z uloženého binárneho súboru potom môžete dáta vydolovať inou cestou, neskôr.

Poznámka: Binárne dáta vedia uložiť aj iné programy, ale pozor – pri spolupráci s niektorými fotoaparátmi môžu uložiť nič vo veľkosti pamäťovej karty. Stalo sa mi to napríklad s Olympusmi – po naformátovaní pošlú programu už len nuly. Ak ale máte binárny súbor, ktorý obsahuje skutočné dáta, fotky z neho vylúpnete a s kartou môžete ďalej pracovať, fotiť na ňu.

Ako ich vylúpnuť z binárneho súboru? Tu už budem dosť stručný, je to dosť zložitá oblasť. Ak ste začiatočník, radšej tú prácu zverte niekomu skúsenému.

Ale napíšem aspoň telegraficky postup, ako dostať fotky z binárneho súboru: Buď použijete niektorý program na hľadanie obrázkov v binárnych súboroch (napríklad Extractor), alebo pomocou niektorého diskového editora, ktorý vie pracovať s binárnymi súbormi (trebárs UltraEdit) hľadajte reťazec, akým začína každý váš digitálny obrázok. Čím začína, si zistíte z inej, nepoškodenej fotky. Tento nájdený reťazec a primeraný kus kódu (radšej oveľa viac, ako menej) uložte na disk s koncovkou jpg. Aj takto núdzovo vylúpnutá fotka sa dá väčšinou otvoriť a normálne spracovať. V núdzi je lepšie toto ako nič. Je jasné, že posledne uvedená rada je skôr práca pre skúsenejšieho znalca, preto ju nerozvádzam do podrobností – tie sú expertom jasné.

Držím vám však radšej palce, aby ste tento článok radšej nikdy nepotrebovali!

Iné špeciálne programy

Rýchlym riešením je siahnuť po špecializovanom nástroji na túto činnosť určenom. Asi najznámejším je Directory Snoop. Podobný softvér je aj Photorecovery for Digital Media. Obidva nástroje sú shareware.

S týmito nástrojmi sa dostanete k obrázkom rýchlo, avšak za peniaze. To sa niekedy neoplatí, ak fotky síce chcete, ale zas nemajú tak veľkú cenu.

Každopádne ak záchrana nejde na prvý pokus a dáta na karte sú, môže byť záchrana veľmi zdĺhavá činnosť. Ak vám ju niekto bude ochotný spraviť, ale za pomerne vysokú cenu, nečudujte sa. Ak je problém, je to práca na niekoľko hodín aj pre odborníka. Cena za softvér môže byť nakoniec nižšia, ako cena za „ručnú prácu“ bez špecializovaného programu.

Príbeh

Posledne tak známym počas ukladania poslednej fotky skončili batérie. 128 megová karta plná cenných fotiek zo zahraničnej dovolenky po zapnutí fotoaparátu oznámila, že je poškodená a treba ju formátovať. Našťastie sa najskôr poradili. Zachránili sme 128 obrázkov z nafotených 130. Dva boli čiastočne poškodené.

Ak sa vám stane niečo podobné, nepodľahnite panike. Na formátovanie je vždy času dosť!

Komentáre k článku: Záchrana fotiek zo zmazanej karty?

 1. Miroslav Taračka 17. januára 2004

  Váš članek mi dal nadeji zachránit fotky ze Silvestra2003. chtěl jsem si stahnout freeware program Restoration na Vami uváděné adresem ale bohužel jsem se dozvěděl že stranky byly smazány a program som nenašel ani pomocou Google. A když jo tak jsem se na ně nedostal. „Nebyly nalezeny“.
  Mohl by jste prosim poslat tento program Restoration pokud ho máte stažený po netu na moj e-mail
  m.taracka@centrum.cz

 2. duky 19. januára 2004

  mne napriklad program restoration nefungoval, nemohol sa dostat na karticku. nasiel som iny free program, ktory mi uz funguje bez problemov. jedna sa o PC Inspector File Recovery.

 3. Miro Veselý 19. januára 2004

  Ďakujem Vám za tip, oprobujem a dám do článku.

 4. duky 19. januára 2004

  este pre m taracka, snazil som sa vam poslat program restoration mailom, ale bol mi vrateny ako nedorucitelny kvoli podozrivej pripone exe. skusim to dat este do zipu.

 5. duky 19. januára 2004

  http://www.pcinspector.de/file_recovery/UK/welcome.htm uz len link na ten program.

 6. Miro Veselý 20. januára 2004

  V článku som to už opravil, ale program Restoration sa dá stiahnuť aj tu: http://www.slunecnice.cz/product/Restoration/
  inak Duky, vďaka za ochotu pomôcť MT.

 7. M.T. 23. januára 2004

  Panove (M.V.,duky) !
  Smekam klobouk a dekuji. Nakonec se to povedlo pomoci „PCinspector smart recovery“. Je tam vice PCinspector-u takze si clovek vybere utilitu (freeware)podle toho s jakyma souborama ci mediem bude pracovat. Dobra a uzitecna je ut.PC Inspector e-maxx urcena na dokonale mazání souoru (medii). Muze nastat situace ze svoji kartu pucite a opravdu nechcete aby obsah i pred tim naformatovneho media nekdo prohlizel (i v minilabu) Kdyz jsem obnovil data na svem MS, videl jsem fota ze Silvestra, ale i neprepsana data z Vanoc a este o mesic mladsi fotky ze ZOO.
  Este jednou diky za rady, ochotu pomoct a clanek v kterem jsem se dozvedel ze i z necitelneho MS jeste mohu sve, pro me cenne fota zachranit

  Jsem s pozdravem Miroslav T.

 8. M.T. 23. januára 2004

  Bohuzel jsem Vas tady nevedomky uvedl v omyl ohledne PC inspector e-maxx (ta Nemcina). English a bylo vse jasne. Tato utilita maze prepisuje dokonalym zpusobem disky a ne „media“ MS a podobne.Vytvori boot-disketu a pak uz se ridite jen dle istrukci. Omlouvam se !

  PS: Taky se to muze hodit… :-)

  M.T.

 9. duky 2. februára 2004

  MT-znova som si pozrel tu stranku kde je ten program a o odkaz nissie je program PC INSPECTOR™smart recovery, ktory je urceny prave na karticky digitalnych fotakov a ma jednoduchsie ovladanie :) ale zase ten nas program dokaze obnovit zmazane data aj z diskyu pocitaca, nielen karty fotaku. ale to uz je teraz jedno.
  ten emaxx si skusal? ja mam pocit, ze ten program sa zmesti na disketu a moze sa spustat odtial, ale nemusi. a mal by fungovat aj na karticku MS, kedze ta sa hlasi ako disk.

 10. Jana T. 13. apríla 2004

  vcera boli omylom vymazane foty z kupacky. Bracek moj sikovny bol kupat aj fotit a zmazal. Skusim si stiahnut ten programik na obnovu ak to nepojde obratim sa na Vas ludkovia. Dakujem

 11. Jana T. 16. apríla 2004

  Prosim Vas, kto ste skusalil zachranovat zmazane fotky tym programikom Restoration, a nenasli ste tie zmazane a ziadne fotky na karte fotaka, napiste mi akym programom ste ich nakoniec nasli? Mne ten programik v PC nasiel kde co , ked som ho skusala no na karte fotaku nenasiel nic, ani potom ked som na skusku nafotila a vymazala. vypisovalo mi to „Removable disk reading failure.
  Please shut down the computer and insert a disk and then restart the computer. „

  Dik.

 12. Miro Veselý 17. apríla 2004

  Ťažko radiť takto naslepo… Aký fotoaparát? Niektoré, napríklad Canony, Kodaky nefungujú. Olympusy zas fungujú len s vymazanými fotkami, po naformátovaní je koniec.
  Skúste aj iný soft, v diskusii padali tipy aj na výkonnejšie nástroje, Restroation je malá hračka zadarmo, nečakajte od nej zázraky.

 13. Jana T. 18. apríla 2004

  Prepacte, ale nik necaka zazraky, skusala som zo zmazanej, nenaformatovanej karty ziskat fotky, neslo to. A tak som sa opytala tu. Vyskusala som Restroation, neslo to. Myslela som ze sa sem moze ozvat a napisat aj totalny laik co sa tyka ziskania fotiek zo zmazanej karty no o pak je pravda, aspon ja mam ten pocit. Dakujem.

 14. Miro Veselý 18. apríla 2004

  Jana T: Obrátila ste sa sem, jasne som Vám napísal, že bez toho, aby ste napísala, aký foťák, je veľmi ťažké čokoľvek radiť. Tiež som Vám napísal, že Restoration nie je jediný soft na túto činnosť. Okrem toho som Vám súkromne odpovedal na majly a 13.4 som Vám ten program na Vašu žiadosť (že ho neviete nájsť) majlom poslal. Preto si myslím, že Vaša reakcia je veľmi čudná.
  Ale kľudne sa obráťte na nejakú inú diskusiu, je možné, že nepíšem pre Vás dosť zrozumiteľne. Napríklad na http://forum.grafika.cz/ vám určite tiež poradia a je tam aj kopa príspevkov na túto tému už napísaná, takže stačí, ak zalovíte v archíve. Stačí čítať.

 15. Bubo 3. mája 2004

  Chcem pridat svoju skusenost s obnovou fotiek z karty fotoaparatu Olympus C3030 ZOOM. Na karte som mal nafotenych 80 fotiek, kamos si ich prezeral, potom sa poihral s fotakom a nechtiac ich vymazal. Program PC Inspector File Recovery mi vsak cez citacku obnovil 160 jpg suborov (File1.jpg, File2.jpg …). Subory s neparnym cislom mali velkost 4kb a s parnym cislom mali velkost cca 700kb. Cez IrfanView vsak isli otvorit len tie velke subory. Na moje prekvapenie vsak obrazky mali velkost 160x120px. Po porovnani normalneho jpg so zachranenym suborom cez hexa editor som zistil, ze suborom s velkostou cca 700kb chyba hlavicka s exif informaciami, tieto boli obsiahnute v tom 4kb subore. Potom uz len stacilo cez Total Commander postupne pripajat k 4kb suboru nasledujuci 700kb subor. Takto sa mi podarilo obnovit vsetky zmazane fotky so 100% uspesnostou. Fotky uz potom mali fotenu velkost 2048x1536px.
  Snad niekomu tento navod pomoze.

 16. Lachta 2. júna 2004

  Jsem rad, ze jsem objevil tento prispevek a tuto konferenci o problemu stahovani fotek. Mam Olympus C-150. Hledal jsem nejake reseni jak obecne stahnout fotografie z xD karty bez nutnosti instalovat program Camedia master, co je dodavany s fotoaparatem. Jedu na Slovensko a chci si nechat stahnout nekde fotografie a vypalit na CDrom. Kdyz pripojim fotoaparat, tak se mi nikdy nezobrazil obsah karty primo v pruzkumnikovi. Pokusim se aspon stahnout programy a jeste pred odjezdem je vyzkouset. Snad uspeju. Ovladac pro W98 je na strankach Olympusu. Hezky den preju.

 17. Roman 14. septembra 2004

  PC Inspector File Recovery je genialny program, aj mne zachranil fotky co som pofotil na istej oslave 50tky ( to by bola veru strata…;-)
  Ziadny iny program sa mi nevedel dostat na kartu, vobec nevedeli ostatne nacitat obsah, hadzalo len hlasky typu : zariadenie nie je priprave, disk nie je sformatovany – sformatovat?…
  a to som naozaj nechcel.
  Ale PC Inspector File Recovery to bez akychkolvek problemov zvladol, az na par fotiek (co stiahlo iba ciastocne) su ostatne zachranene.

 18. vilo 14. februára 2005

  Ďakujem za tipy. Pri sťahovaní obrázkov z inak nedostupnej karty xD Picture card Olympus bol najúspešnejší PCInspector smart recovery. Našiel 54 obrázkov – o 2 úplné obrázky viac ako DI Recovery.
  Po vyskúšaní Vašich tipov som však zistil, že k mojej čítačke kariet Hama 9 in 1 je priamo na inštalačnom disku aj program Digital Image Recovery. Tento bol úspešný – 54 úplných obrázkov. Takže treba prehľadať aj domáce archívy!

  Mám ale otázku – čo robiť s kartou? Aparát kartu neberie a nechce ani formátovať. Vypíše – Card Error. PCI File Recovery vypíše, že je zlý parameter v boot-dsektore a zlý počet klastrov v koreňovom adresári. Dá sa karta nejako „preflešnúť“?
  Ďakujem.

 19. Miro Veselý 14. februára 2005

  Roman: Čo s tým ťažko povedať. Skúste ju formátovať v inom aparáte, alebo srervis. Dôvodov môže byť veľa. Chyba aparátu, karty, alebo nekompatibilita asparátu a karty…

 20. Kakao 24. apríla 2005

  Mno ja by som este trochu upozornil na tie binarne subory… v kazdom jpeg-u su prve 4 bajty dlzka celeho suboru -4, takze ak by ste hladali stale podla prvych 4 bajtov, tak velmi pochybujem ze najdete to co potrebujete.Uvadzam jeden priklad z Jpegu v ASCII, aky mozete vidiet aj napr ak si otvorite nejaku fotku v notepade: „xxxxJFIF“ (to xxxx je dlzka suboru -4)
  Keby dakto o tom chcel vediet nieco podrobnejsie tak vsetky veci ohladom tohoto najdete na stranke http://www.msdn.com, konkretne napr http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;281188 .. dufam ze tento prispevok nieje prilis odveci, ako uz v clanku Miro Vesely uviedol, je to uz skor pre pokrocilych uzivatelov pc =)

 21. vladik 16. januára 2009

  Zdrawim pani, som s tymi programmi skusal najst svoje „super“ sandisky do sonicka ale nic nenaslo, nenajde sa aj daky tip pre mna?

 22. ernest 14. februára 2009

  teraz som zistil že vimazal fotky nechtiac. dostalsom sa na tuto stránku skusim vaše rady : pc inspector file recovery : som zvadavy
  diky zatial

 23. sasulka 6. júna 2009

  ahojte potrebovala by som važne poradiť ako mam dostať nazad fotky ked mi na fotaku píše že karta ne je naformátovaná…pls vie mi niekto poradiť ??..

 24. wyww 13. júla 2009

  Zdravim, toto bude sice troska pomimo, no mne sa vymazali fotky z mojho mp3 prehravacu, myslite ze ziskat ich naspat je rovnako mozne ako z fotaku>>>> dakujeem

 25. Miro Veselý 13. júla 2009

  Treba skúsiť, niekedy to ide. Ak je to USB mass storage, tak je šanca

 26. Zuzanka 22. augusta 2009

  Tiež by som veľmi potrebovala pomôcť. Zrazu mi nejde dostať fotky z internej pamäte fotoaparátu do PC. Pamäťovku v nom este nemám. Hoci v nom sú fotky ukazuje v PC prázdny disk :(((((((((((((…. Pomoooooc

 27. Igor 28. októbra 2009

  Dobry den, mam fotoaparat Olympus s xD kartou. Prvykrat sa obrazky v pocitaci zobrazili ( ale neboli importovane ) po druhykrat uz nie. Po zapnuti fotoaparat vypisuje moznosti:
  1, vycisti kontakty na karte suchou handrickou (samozrejme nepomaha) alebo 2, formatovat kartu. Je mozne este zachranit fotografie z dovolenky ? Ako ? Vdaka za radu.

 28. Katka 4. apríla 2010

  Dobry den, prosim o radu, ja mam momentalne tento isty problem s fotoaparatom Olympus. Neviem preco, ale stale mi po zapnuti vypisuje, ze vycistit kontakty na karte handrickou alebo formatovat kartu. Samozrejme, ze kartu som uz cistila aspon 10 krat, ale stale nic a nic. A na karte mam skoro 200 fotiek z dovolenky. Neporadi niekto prosim… bojim sa to dat sformatovat, aby mi to uplne nevymazalo….. vdaka

 29. Tibor 4. apríla 2010

  Zdravím. Čo mám spraviť ak sa mi nedá xD karta naformátovať? Teda okrem toho, že ju mám zahodiť. Vďaka.

 30. Miro Veselý 5. apríla 2010

  Tibor treba identifikovať problém. prečo sa nedá? podporuje tú kartu foťák? vie foťák robiť s tou veľkosťou? ak áno, treba zistiť či je chyba vo foťálu, alebo v karte.

 31. Heni 23. apríla 2010

  Ja som si siahla ten program na obnovenie fotiek, alebo ked kliknem na ikonku už nainstalovanu a danu na moju pracovnu plochu tak mi vypise , že Run-time error´339´ : Component ´gif89.dll´or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid………ako mam v tomto pripade postupovat?

 32. Miro Veselý 23. apríla 2010

  Dnes sú už novšie programy, ako som písal v tom článku pred pár rokmi… Skúste niečo z týchto:
  http://www.piriform.com/recuva
  http://pcinspector.de/
  http://www.pandorarecovery.com/
  a mnoho iných nástrojov, uviedol som tie, čo sú na stiahnutie zadarmo

 33. michal pastva 10. mája 2010

  ahojte, ja som si chcel zachranit jedno video z karty v telefone, video mi sice naslo a restorovalo, ale nemozem ho spustit
  myslite ze je este nejaka ina cesta ako sa k nemu dostat, pouzil som program Pc Inspector file recovery, dik za rady

 34. Miro Veselý 10. mája 2010

  michal s videom môže byť viac problémov, ako s fotkami. naslepo ti asi neporadí nikto. ak sa to video dá spracovať, skúsil by som niektorý soft na opravu poškodeného videa, ale to je téma skôr pre odborníkov. pozri diskusie na webe tvfreak.cz tam bolo dosť dobrých rád o videu

 35. Ivka 1. augusta 2010

  Prosím vás.. Mám fotoaparát Sony DSC H3 . program PC file recovery mi fotky zmazané fotky, našiel, uložil, ale po ich otvorení mi PC vypíše len neplatný obrázok:( Ako to?

 36. Miro Veselý 1. augusta 2010

  Ivka takto naslepo ťažko radiť. Skúste ešte iné programy na záchranu. Niekedy sa to nepodarí ničím zachrániť. Ak sú fotky cenné, spýtajte sa v niektorej forme na záchranu dát. Zvyčajne vedia spraviť viac, ako bežný človek.

 37. Milos 24. augusta 2010

  Caute, mam 200 fotiek z dovolenky, dal som do citacky asi 20 som prekopiroval potom zacalo pisat nespravny format, ked som ju vybral a vlozil tak uz len pise naformatovat kartu, a neda sa nijak otvorit,co stym? poradtte prosim.. xd karta olympus fotaku mju

 38. Miro Veselý 24. augusta 2010

  Milos naslepo ťažko radiť. Môže byť poškodená, stáva sa to. Ak sú fotky cenné, skúste niekoho, kto to vie robiť. Aj firmy sú na to, ale dosť drahé.

 39. Milos 25. augusta 2010

  pomocou pc inspector sa mi to podarilo takze dakujeeeeem!

 40. Ellda 15. decembra 2010

  Také se připojím ke frontě děkujících. Zkoušela jsem asi pět různých SW ale pomohl až PhotoRescure. V demo verzi jako jedninný ukázal ztracené obrázky, zastavil se až u dvou poškozených, kvůli kterým celou řadu jiný SW nezobrazil. Zakoupila jsem licenci a těch 29 doláčů za to stálo. Nikdy před tím jsem neměla s kartou problémy až nyní po celodenním focení ukázal pouze 3 obrázky. Po provedení „resuscitace“ jsem zjistila že dva byly poškozny, ale byly i po úpravě použetelné. Starší obnovené soubory byly až půl roku staré, takže jsem také žasla co tam všechno vylovil. Moc jsem si oddychla, ještě jednou díky.

 41. miroslav.urgela 23. decembra 2010

  Dobry den pan Vesely,

  potreboval by som poradit, stalo sa mi presne to, co opisujete vo Vasom pribehu. Fotil som -skončili batérie. Po zapnutí fotoaparátu oznámila, že je poškodená a treba ju formátovať. Jedna sa o 2 GB micro Sd kartu. Cital som o programoch ktore vedia zachranit vymazane fotky, ale tieto vymazane neboli. Viete mi poradit ako mam skusit postupovat??

  Dakujem pekne a prajem pekne a stastlive sviatky.

 42. Miro Vesely 23. decembra 2010

  miroslav.urgela že by na úvod prečítať článok ku ktorému práve diskutujeme?

 43. vlao žák 23. februára 2011

  Dobry den chcel by som poradit…stale ak dam kartu do fotaku mi nabiše že je zablokovana…všetko načita že je vložena ale ak chcem odfotit m vypiše že je zablokovana….aj som ju formatoval..dakujem :-(

 44. Miro Veselý 23. februára 2011

  vlao ak nie je blokovaná proti zápisu, tak treba skúsiť či funguje iná karta, možno väčšia, menšia, iný výrobca. možností je veľa prečo to nejde

 45. paťá 16. marca 2011

  :( ahoj ,stiahla som si program pandora recovery a obnovilo mi fotky..LENŽE,skoro na všetkých mi ukazuje polovicu originál fotky a druhú dá sivú alebo čiernu..ako to mám napraviť? prosím porad,dakujem :)

 46. Miro Veselý 16. marca 2011

  paťá to zvyčajne znamená, že časť obsahu fotky je prepísaná inými dátami. Ak podobné výsledky dávajú aj iné programy, asi sú obrázky stratené. Teoreticky by mohla pomôcť niektorá firma na záchranu dát, ale to býva drahý špás.

 47. Shelly 20. marca 2011

  Dobry vecer, potrebovala by som radu ako zachranit fotky resp. sa k nim dostat. Pred nedavnom som mala zavirovany PC(o com som vtedy este nevedela) a chcela som si stiahnut fotky do pocitaca, no pocitac mi fotak nechcel prijat, preto som ich neprekopirovala. Vo fotoaparate(Samsung D760) su vsetky fotky a normalne ich zobrazuje ked si ich prehliadam, no ked si ich chcem bud cez kabel alebo cez micro SD kartu vlozit do PC tak mi to nejde a pri ikonke je mala cierna sipka ktora tam normalne nebyva. Ked kliknem na zlozku DCIM vyskoci mi male cierne okno a vzapati male dialogove okno s upozornenim: „System Windows nemoze najst subor. Skontrolujte ci ste zadali spravny nazov a potom pokus zopakujte. Ak chcete vyhladat subor, kliknite na tlacidli start a potom na hladat.“

 48. Miro Veselý 20. marca 2011

  Shelly nepoznám tie foťáky, tak ja neporadím. je možné že vo foťáku zostali miniatúrne náhľady, takže sa tvári, že tam fotky sú a z DCIM mohli byť vymazané. Potom ak sa nefotilo treba skúsiť zachrániť z karty, či to pôjde.

 49. juicy 11. mája 2011

  zdravim, tiez potrebujem pomoc. fujifilm finepix j 150 w je fotak. stiahla som pc inspector file recovery ale ukazuje sa mi len okno a vsetky moznosti su neaktivne ze sa na ne neda kliknut a nieje ziadny iny pokyn co by od do mna ten program chcel ako ho dokoncit aby som mohla zacat s recovery. zabudla som nieco?

 50. juicy 11. mája 2011

  dakujem uz sa mi to podarilo bohuzial . tie fotky co som chcela zachranit boli uz starsie a podarilo sa mi vytiahnut posledne zmazane fotky, nanestastie na sc kartu sa uz fotilo aj mazalo:-( chcela som skusit ci to vytiahne aj nieco pred tym ale bohuzial nie.

 51. Lenka 28. júna 2011

  zdravim
  ja mam trosku iny problem a uz si s nim neviem dat rady, bola som na dovolenke mala som nafotenych okolo 400 fotiek , pozerali sme ich cez fotoaparat a ten sa z nicoho nic vypol a potom ked som ho zapla bolo vsetko prec. dala som to znamemu co pracuje s pocitacmi a vobec sa mu nedalo nacitat tu kartu. ziadny pocitac ju neregistriju, nechce ju otvorit,
  chcela som sa spytat ci je tam nejaka sanca na zachranu fotiek? uz som na tu kartu nic nefotila pre istotu. ja by som si aj zaplatila za to… tu to nesmierne vzacne fotky. ak je tam nejaka sanca na koho by som sa mohla obratit?
  dakujem za poradenie

 52. Miro Veselý 28. júna 2011

  Lenka môže ísť o poškodenú kartu, aj to niektoré firmy dokážu riešiť, ale bez záruky. ak tie dáta v bankách sú, dajú sa asi zachrániť, ale také zásahy bývajú dosť drahé. skúste sa obrátiť na http://www.diskart.sk/ viem, že tí vedia všeličo. aspoň povedia, čo ďalej.

 53. kika 1. júla 2011

  Dobrý deň pán Veselý.
  Mám problém s SD kartou značky SanDisk. Pri otváraní objektívu mi foťák zamrzol. Po vytiahnutí bateriek to bolo v poriadku, až na kartu. Vyhadzovalo mi prezeraní fotiek (ak som prišla na určitú fotku), že CHYBA ČÍTANIA a ďalej ich už nezobrazilo. Fotky sa nedali skopírovať do PC a po opätovnom vložení do fotoaparátu mi už ukazovalo, že kartu treba naformátovať.
  Bola som aj vo fotoshope, kde sa im fotky nepodarilo získať. Je ešte nejaká šanca zachrániť ich? Ak hej ako???
  Sú to fotky z dovolenky a dosť ma to štve…. ďakujem za info a odpoveď. Kika
  P.S. ak by sa dalo, napíšte mi prosím na mail vďaka

 54. kika 1. júla 2011

  Ešte pridám značku fotoaparátu Fuji FinePix S 1500

 55. kika 9. júla 2011

  Tak kartu som poslala na diagnostiku jednej firme… najlacnejšia záchrana stojí 75€. Vraj je poškodený súborový systém. Je možné to riešiť aj lacnejším spôsobom? Napr. kúpou nejakého programu čo to vyrieši? Ďakujem za info. Kika

 56. Miro Vesely 9. júla 2011

  kika 75 eur nie je tak veľa za záchranu dát zo zmazanej / či poškodenej karty, sú aj oveľa drahšie firmy. programy sa dajú zohnať aj zadarmo. viz článok. ak to tým nejde, potom by som to asi dal firme, alebo niekomu, kto sa vyzná. ak je len súborový systém v keli, tak to by sa malo dať zachrániť s trochou skúseností. treba však niekoho, kto to vie. ak nie sú známi, potom je to práca pre odborníka a tí sú drahí… sám som pár ľuďom takto dáta zachraňoval, je to neraz práca na hodinu aj viac, kým človek zistí ako na to, čo robiť. neoplatí sa s tým piplať. často sa pár obrázkov stratí a človek, ktorému zachránite dáta vám namiesto ďakujem ešte aj vynadá.

 57. Janul1k 29. júla 2011

  slabucky programik uz chapem preco je zdara :) Date obnovit fotky ked mate pripojeny fotoaparat dala som vybrat disk g dals som obnovit na pracovnu plochu ale sranda je v tom, ze napise zlihalo nacitavanie a neotvori vam obnoveny subor proste nie je sanca a mam fotak olympus.

 58. Jozef 12. augusta 2011

  Stratil som fotky zo staršieho foťáka Olympus C 740, najhoršie na tom je, že neviem kedy sa vymazali a pokračoval som na dovolenke vo fotení bolo tam okolo 200 fotiek momentálne mám 30 nových nafotených na karte. Momentálne som vyskúšal všetko, neviem ako obnoviť fotky, lebo nie je tam ani žiadny binárny súbor, alebo ho neviem nájisť neviete mi niekto poradiť čo mam s tým robiť ????

 59. Miro Veselý 13. augusta 2011

  Jozef z toho foťáku sa mi to pred pár rokmi nepodarilo dostať von, skúsil by som to čítať cez nejakú čítačku kariet. ak to nejde tak buď špeciálna firma, alebo nič. inak ak sa fotilo jedno cez druhé, tak záchrana dopadne asi dosť zle.

 60. klaudi 13. septembra 2011

  Dobrý deň, ja by som potrebovala pomoc!!rychlo!:)….chcela som si preniest fotky z jedného booku do druhého, dala(vystrihla) som fotky na predtým už vyfotmátovaný usb a ked som ho dala do druhého booku tak sa mi tam objavili len ikonky s tou modrou sipkou, a vobec to nejde otvorit ….tak sa mi vsetky fotky asi stratli…neviete mi poradit ako by som ich mohla ziskat spat?…na usb som ptm nic nedavala…..

 61. Miro Veselý 13. septembra 2011

  klaudi nedá sa presne povedať čo sa tam robilo. tie šípky znamenajú, že ste vytvorila zástupcov, takže buď zostali na pôvodnom počítači, alebo sú na kľúči. ak sú zástupcovia aj na kľúči, tak fotky sú na starom mieste, ak ste ich nezmazali. odporúčam nerobte na počítači a niekoho privolajte, kto vám pomôže nájsť ich alebo zachrániť. čím skôr, tým väčšia šanca že budú.

 62. Silvia 17. novembra 2011

  Dobrý deň, mám problém, nie však s fotoaparátom ale s USB, kde mám uložené fotky. Keď zasuniem USB do PC, vyhodí mi hlášku: „Disketa v jednotke E nie je naformátovaná. Chcete ju naformátovať?“ Keďže si myslím, že potvrdením áno by sa mi fotky vymazali, zadám nie, ale USB sa mi neotvorí. Je ešte nejaká nádej ako dostať fotky z USB? Ak mi viete prosím poradiť, budem vďačná za Vašu odpoveď. Ďakujem. Silvia

 63. Miro Veselý 17. novembra 2011

  Silvia je dobrý nápad neformátovať tú kartu. Overte, či ju vidí fotoaparát a či tam fotky sú. Ak áno, skúste inú čítačku USB, iný počítač a ak nepôjde ani jedno, radšej tú prácu zverte niekomu, kto sa v počítačoch vyzná, aby fotky z tej karty vytiahol. Formátovaním by mohli byť stratené.

 64. monika 11. decembra 2011

  Dobry den,chcela som skopirovat fotky do PC,lenze mi naskocila ikonka formatovat,Kedze som nevedela co to znamena potvrdila som to. Prosim vas aky program by sa dal obnovit na obnovu tych fotiek?Skusala som asi 2 linky z tejto stranky ale nejako to nefunguje.
  Pc ma OS WINDOWS 7 a typ fotoaparatu-OLYMPUS FE-250
  dakujem za odpoved

 65. monika 11. decembra 2011

  *
  chcela by som este doplnit,ze ked som vratila kartu spät do fotaka pytalo sa zas o formatovanie….tu uz som dala nie,ale karta nefungovala aj tak…

 66. Miro Vesely 11. decembra 2011

  monika skúste to cez niektorú čítačku kariet, môže byť, že cez niektoré foťáky sa nedostanete na kartu. po formátovaní v počítači ak to bolo rýchle formátovanie, by sa to zachrániť malo. ak to bolo plné formátovanie (pomalšie) sú fotky pravdepodobne stratené. prípadne sa obráťte na niekoho, kto vie robiť s počítačom, záchrana fotiek zo zmazanej či formátovanej pamäťovej karty nie je vždy celkom ľahká vec. Držím palce

 67. monika 11. decembra 2011

  citacku kariet?a ano bolo to rychle formatovanie…cize mam to chapat tak ze tieto programy mi nepomozu?

 68. monika 11. decembra 2011

  jeden program PHOTO RECOVARY mi nasiel fotky,lenze je to plateny program…neviete mi poradit nejake ktory je free,ked uz viem ze tie fotky sa daju zachranit?
  dakujem

 69. Miro Vesely 11. decembra 2011

  monika ja som teraz nesledoval trh s tými programami. určite existujú aj zadarmo programy tohto druhu. ak to ale fotky vidí, je to dobrý znak. ja sa momentálne neponúkam hľadať vhodný soft, trocha nestíham. tie čo sú v článku nefungujú? čo som skúšal, tak to šlo

 70. juro 23. decembra 2011

  kupil som dcere fotak Kodak easyshare c1530. Pametová karta je Verbatim SDHC 4G class4. Po odfoteni cca 70 zaberov asi pri 15 ukazuje ,,Neznamy format suboru,,. Skusil som to opravit programom Piriform Recuva, ten mi obnovil aj zmazane fotky. Ale tie s neznamym formatom zostali stale necitatelne. Cim to moze bit? Poradite co s tym?

 71. stanka 5. januára 2012

  ahojteee, musim vam napisat a podakovat za vas clanok a cenne rady, pozorne som si precitala a zacala konat…postahovala som si postupne viacero softikov no naj naj je http://www.piriform.com/recuva je aj po sk, cize pre laika ako ja supiskom. Podarilo sa mi zmazat z karty fotecky (vianocneeee-a to prve s nasim malym drobcom) a uz som na nu aj fotila, ked som prisla na moju chybu (predvcerom)…plac samoska, no po precitani clanku a fora slzy zmizli a svitla nadej. Mam fotak canon ixus 130, jedno stastie je, ze kazda nova fotka ma aj novy nazov suboru, cize ked som zmazala fotky od 4901 do 5107, tieto sa neprepisali, ale ostali kdesi…kdesi..a som naozaj rada a moc stastna, DAKUJEM a prajem len to naj v novom roku…8-)

 72. Tina 7. januára 2012

  Ahojte.
  chcem sa opytat ci sa daju zachranit aj data ked nemam SD kartu ale mam v PC skopirovaný subor DCIM. Fotky su urobene fotakom casio exilim. Diky.

 73. Miro Veselý 7. januára 2012

  Tina no ak boli vymazané vo foťáku, tak kopírovanie adresára dcim neprenesie žiadne iné dáta, len nezmazané fotky. Zmazané fotky zostali na karte.

 74. Tina 12. januára 2012

  Diky sa info. Fotky boli zmazene vo fotaku.:-(((

 75. rasto 27. januára 2012

  Dobry den,

  rad by som sa opytal či podobne to funguje aj na pam. kartach v mobiloch/micro SD/. Fotil som mobilom, potom som to omylom na karte vymazal. Teraz som chcel cez niektore tu spominane programy obnoviť fotky,ale nepodarilo sa mi to. Medzitym som už ale na tuto kartu znova fotil a ukladal fotky. Je možne, že pôvodne fotky su už uplne odstranene a nedaju sa obnoviť?

  vďaka

 76. Miro Veselý 27. januára 2012

  rasto áno, zvyčajne následné fotenie premaže pôvodné dáta. Ak sa fotilo málo, možno časť starých dát z pamäťovej karty ešte zachrániť pôjde, ale to, čo je prepísané je už stratené natrvalo.

 77. Beatris 29. januára 2012

  Vdaka za rady, zachranili ste mi ( zatial teda ) velku cast fotiek ktore som uz dva tyzdne oplakavala. Este raz diky . Uz by to vyzeralo ze sa snad ani ziadna dovolenka nekonala a takto mam dokazy v rukach.

 78. sylvanka 30. januára 2012

  Chcem Vás poprosiť o radu. Mala som v oprave notebook, opravil mi ho, ale fotky sa mi nedajú zobraziť, niektoré asi len 5% v pohode celé sa zobrazia, ale takmer všetky sa mi zobrazia buď vôbec alebo len maličká časť (napr. vidno len hlavy a zvyšok fotky nič čierne ). Z karty foťáka som si cez Váš odporúčaný program PC inspector smart natiahla späť fotky, ale žiaľ nemám veľkú kartu a niektoré fotky staršie už samozrejme nenačítalo…. ale mám ich v PC uložené, dá sa ich ešte nejak zachrániť, aby sa zobrazovali normálne? To je zvláštne, že keď otvorím súbor kde sú uložené fotky, tak ja ich vidím všetky jasne keď sú zoskupené v miniatúrach, ale keď na nejakú fotku kliknem nič :(((( ako sa to dá zachrániť, obnoviť ich? VĎAKA

 79. Miro Vesely 30. januára 2012

  sylvanka z toho popisu neviem odhadnúť kde môže byť problém. Na počítači nerobte a radšej ho zverte niekomu skúsenému, inak hrozí, že fotky stratíte definitívne. Ak som dobre pochopil, fotky máte už na počítači a sú zle zobrazené. Môže tam byť niekoľko problémov, ktoré sa nemusia dať riešiť freeware programami, prípadne vyžadujú skúsenejšiu ruku.

 80. ALF 2. februára 2012

  No, ja sa pripájam k Mirovi, ale skúsil by som ešte predsa vráťit PC o pár dní dozadu. Mám na mysli vrátenie v systéme. Robí sa to tak,že v štart menu klikneś na Pomoc a technická podpora, potom sa objaví tabulka v ktorej klikni na sprievodca obnovením systému a pokraćuj podla návodu. Inak ak to nepojde, ísť do opravy.

 81. Miro Veselý 2. februára 2012

  Ak sú zničené fotky, každá disková operácia môže situáciu zhoršiť. Nepoznám vnútornú štruktúru vrátiť späť ale uvedená chyba vyzerá na diskrepanciu v pozícii na disku a v MTF, obávam sa, že to nepomôže. Ak sa navyše rozpakujú dáta zo zálohy na „prázdnu“ oblasť disku (ak to je komprimované, či si myslím, že je) tak to môže a nemusí uškodiť. Ja by som radšej zálohoval disk ako je na nízkej úrovni a až potom by som robil pokusy.

 82. martin 10. apríla 2012

  prosim vas poradte, neda sa mi otvorit sd karta mam tam potrebne veci a pise mi ked ju dam do pocitaca ze ju je potrebne naformatovat, prosim poradte co s tym

 83. pucaa31 22. apríla 2012

  Dobry den, mam taky problem,ze som zapla fotak a napisalo mi ochrana dat pred zapisom,ja som vsak nic take nenastavila a mam kartu xd fotak olympus,cize na nej nie je ani ta vecicka na zamknutie.Tak som skusila tieto obnovovacie programy,fotky mi naslo,ale ked som ich dala obnovit,tak sa mi potom nedali otvorit.Neviete mi poradit? Dakujem pekne

 84. Laura F. 4. augusta 2012

  Dobry den! Potrebujem surnu pomoc… Nahrala som jedno velmi pekne a vzacne video ktore som neskor nato omylom vymazala samozrejeme bolo to nahravane mobilom … značka mobilu Nokia C6-OO prosim vas je nejaka zachrana toho videa?
  Dakujem velmi pekne! ;)

 85. Miro Veselý 4. augusta 2012

  Laura naslepo vám neporadí nikto. Odporúčam vyhľadať niekoho kto sa v záchrane dát vyzná, ale či sa to video zachráni to neviem, tam sú iné dátové objemy, môže byť fragmentované a to by bolo dosť problém rekonštruovať. Ak sa na tej karte ešte ďalej niečo robilo, tak šance na záchranu dosť klesajú.

 86. Rassil 19. augusta 2012

  Laura F.
  Ak ste uplny amater, pojde to tazko… Na zaklade vlastnych skusenosti odporucam program GetDataBack portable. Absolutny zaklad je ale NIC s kartou nerobit – nemazat, nefotmatovat, ani na nu nic dalsie nenahravat (ak to nerobi niekto, kto vie, co robi…)! Bez karty Vam vsak na dialku tazko pomozem. Keby som mal kartu v takom stave, ked ste video zmazali, s vysokou pravdepodovnostou by sa dalo obnovit…

 87. vlado 6. apríla 2013

  dobrý deň, dnes sa mi podarila úžasná vec – presúval som do pc (nie kopíroval) fotky z Compact flash karty cez čítačku kariet a hneď na začiatku sa to zaseklo. Následne na to mi zmizol jeden z adresárov na karte, kde boli foto uložené. Keď otvorím obsah CF karty v PC, adresár mi tam neukáže(tým pádom ani fotky), ani vo foťáku. Ale stav pamäte na karte vo foťáku ukazuje, akoby tam fotky boli (t.z. že zostáva pamäť na karte na 58 fotiek zo 170, čiže 112 fotiek by niekde malo byť – asi). Je možné sa k nim nejako dostať? Ďakujem.

 88. Miro Veselý 6. apríla 2013

  Foťák zrejme má niekde informáciu o fotkách a naslepo predpokladá. To nehrá úlohu. Fotky na karte by sam ali dať zachrániť uvedeným postupom, alebo iným. Ak si nie ste istý, radšej tú činnosť zverte skúsenému borcovi a na kartu nefoťte ani nič nezapisujte. Nadiaľku však je ťažké radiť. Možných problémov je dosť veľa, ale záchrana dát z karty má dosť vysokú šancu.

 89. Mária 15. augusta 2013

  Dobrý večer. Keď som prišla domov zo zahraničnej dovolenky,som stiahla fotky z karty na usb kľuč a fotky hneď z foťaku vymazala,keď som ich začala prezerať tak prvá polka sa dala pozrieť a potom mi na každej píše že poškodený formát a potom sa da zas pozriet az uplne posledna fotka,dala som som už aj obnovit fotky na kartu všetky co som tam mala my obnovilo v poriadku ale akurat tie čo blbli na usb kluci,mi po obnovení tých fotiek nejdu pozriet ani na karte.Neviete ci sa s tym dá niečo robiť,alebo sa musím s tými fotkami rozlučiť čo by som nerada.Ďakujem za odpoveď

 90. adminium 16. augusta 2013

  Mária takto nadiaľku vám asi neporadí nikto. Z popisu tipujem, že môže byť chyba už vo foťáku na karte – potom sa do počítača len preniesla. Ak ste na kartu už inak nič nefotili, dá sa odniesť špecialistovi, firmy na záchranu dát majú iné nástroje a znalosti ako bežný človek. Je šanca že niečo zachránia. Záleží však na tom, kde a aká chyba vznikla.

 91. cobol peter 13. mája 2014

  dakujem! je to super program. pomohol mi

 92. Monika 27. mája 2014

  Prosím o pomoc!!! Pri formátovaní som prišla o fotky z SD karty z fotoaparátu Nikon 3100. Už sa mi podarilo v programe stiahnuť vymazané fotky ale neviem ako na tie čo sa stratili pri formátovaní. Ďakujem

 93. Miro Veselý 28. mája 2014

  Ak ste už nefotila po formátovaní, môžu pomôcť v článku uvedené programy. Keby to nepomáhalo, potom sa dá obrátiť na niekoho, kto sa tomu venuje. Ale naslepo je ťažké niečo poradiť.

 94. Denisa 17. júna 2014

  Dobrý deň, mám problém s 8gb micro SD kartou z mobilu, v mobile mi ukazuje že sa na sd karte vyskytla chyba a že je prázdna, skúšala som všelijaké programy, ale vobec mi tú kartu nenačíta.. Prosím viete mi nejak poradiť? Ďakujem

 95. Miro Veselý 17. júna 2014

  Denisa môže byť že karta je poškodená. Stáva sa. Ak na nej sú veľmi cenné dáta, firmy špecializujúce sa na záchranu dát to môžu odtiaľ vytiahnuť. Ak to programy nezvládajú, potom treba nasadiť nižšiu úroveň záchrany dát a to bežne málokto vie a nie je na to ani vybavenie.

 96. Denisa 18. júna 2014

  Ďakujem za odpoveď, časť súborov sa mi podarilo vyhľadať pomocou programu Data Recovery, ale zdarma možem prekopírovať len časť súborov, asi neexistuje program ktorý by vedel skopírovať všetky dáta ktoré mám na karte, či?

 97. Miro Veselý 18. júna 2014

  Denisa treba ich skúsiť viacero, je nádej, že nejaký nájdete. No výkonnejšie nástroje zadarmo nebývajú. Nerobím s tým často takže teraz nemám prehľad ktorá aplikácia je zadarmo.

 98. Denisa 22. júna 2014

  Ďakujem pekne za odpoveď.

 99. Tomáš 27. júla 2014

  Lidi našel jsem božskej program přímo na karty funguje na 100 procent http://www.cardrecoverypro.com/ pokut někomu pomůže

 100. Milan 9. januára 2015

  zdravim mam problem ze som mal fotky s dovolenky neboli zalohovane reinstaloval sa windwos fotky zmizli nasiel som program navratenie fotiek a dostal som ich nas5 do pocitaca lenze ked ich otvorim tak pise ze su poskodene a nejdu otvorit prosim pomozte

 101. Michal 24. januára 2015

  Dobry, som si isty ze na karte cf boli cca 200 fotografií (fotim na zrkadlovke canon), pretoze som mal prave akciu a v tom ako som chcel nazriet do prehliadaca ma zmrazilo nebola tam ani jedna fotka a napis KARTA NENI PRISTUPNA ZNOVU NAFORMATUJTE. Niekolko krat som zapol vypol vytiahol kartu a nič. Snazil som sa vytiahnut data akekolvek ale akoby v tej karte nic nebolo. Nenašlo mi tam nič ani free programy ktore som stiahol, hm tak som na važkach čo s tým. Ak by mal niekto radu ktorá by mi vedela s tým pomocť bol by som veľmi rád, Dakujem

 102. Miro Veselý 24. januára 2015

  Michal takto sa ťažko dá naslepo poradiť. Skúste s kartou zájsť do niektorej firmy, ktorá sa špecializuje na záchranu dát z kariet. Prípadne si overte (diskusné fóra), ako sa daný aparát správa v problémových situáciách. Môže byť že bol nejaký technický problém a zábery sa nezapísali. Ak totiž bežné programy nenájdu nič, môže to byť zlá správa. Ale opakujem, špecialisti v tých firmách sa vedia dostať na kartu úplne inými cestami, ako bežné programy s prístupom len cez USB čítačku. Ak tam tie dáta ešte sú, dajú ich von.

 103. Michal 24. januára 2015

  Zdravím Miroslav,na piaty pokus som našiel no iba subory v JPG . fotil som ale na Raw kde mi to hodilo na tiff ktory nejde otvorit. Som na pol ceste hladam dalej…dakujem za kazdy koment radu.

 104. Miro Veselý 24. januára 2015

  Michal ak máte dáta RAW nepoškodené, skúste v Photoshope funkciu „otvoriť ako“ a tam navoľte že RAW. Tk sa aj JPG dá editovať tými funkciami, aj keď nie v rovnakom rozsahu ako surové dáta. Ale pri záchrane dát sú veľké súbory často problémom. Menšia fotka je ľahšie „pohromade“. Nech sa podarí aspoň niečo zachrániť

 105. Michal 26. januára 2015

  diki, miro podarilo sa zachranit vsetkych 270 foto, dakujem

 106. Miro Veselý 26. januára 2015

  Michal, gratulujem, teším sa. Strata dát je vždy nepríjemná vec a ke ďto takto dobre skončí, je to vždy fajn!

 107. Lukasko 28. februára 2015

  Ahoj stala sa mi taka vec kapitanovi som z mp4 vymazal vsedku hudbu bolo toho dost vela je riadne nastvany skusal som stiahnut program recovery my files ale pyta to licencny kod nevies mi prosimta poradit daky iny program s ktorim to obnovim a nebudem potrebovat ziaadne licencne kody a pod dakujem

 108. Lukas 18042322222223 28. februára 2015

  stala sa mi taka vec kapitanovi som z mp4 vymazal vsedku hudbu bolo toho dost vela je riadne nastvany skusal som stiahnut program recovery my files ale pyta to licencny kod nevies mi prosimta poradit daky iny program s ktorim to obnovim a nebudem potrebovat ziaadne licencne kody a pod dakujem

 109. Andzej 25. marca 2015

  Zdravim vie mi niekto pomoct ?? pri otvarani fotografii mi stale vypise ze Format suboru neje podporovany pritom fotografie maju okolo 5 Mb. Skusal som rozne programy na otvaranie obrazkov a v ziadnom nemozem otovrit ..sksual som aj recovery a nic ..ak by niekto by mi vedel pomoct mozem mu zaslat par fotiek aby skusil ich otovrit …. Vdaka

 110. Miro Veselý 25. marca 2015

  Andzej občas vznikajú rôzne chyby a potom je každá rada drahá. Ak to je na karte, tak sa dá požiadať špecializovanú firmu o záchranu dát. Ak je to už na počítači, tak to je horšie, tam môže byť veľa problémov, lepšie ak na to pozrie nejaký systemák. Radšej rýchlo, ak je na disku chyba, alebo vírus, neskôr môžu byť dáta úplne stratené.

 111. Mariana 14. mája 2015

  Ahoj, mám kameru Panasoni SDR-S70, chcela som skopírovať video a foto do PC, ale píše mi to že mám naformátovať SD-kartu. Podla toho čo tu píšete si tým všetko vymažem. Ako teda môžem skopírovať videá do PC. Ďakujem za radu.

 112. Miro Veselý 14. mája 2015

  Mariana áno, sformátovanie karty pred kopírovaním by mohlo spôsobiť problémy. Je možné že na karte je nejaká chyba. takto nadiaľku Vám s tým ťažko niekto pomôže, ukážte to niekomu, koho máte poruke a trocha sa vyzná v počítačoch. možností čo je zle je priveľa.

 113. Mariana 14. mája 2015

  Ďakujem za odpoveď. Mariana

 114. Pauli 5. júna 2015

  Dobrý deň, mám presne ten istý problém ako popisuje Michal zo dňa 24. január 2015.. tiež som fotila Raw formáty (Canon), a mala som nafotených cca 50-60 fotografií, Keď som sa vrátila domov, presne ten istý problém píslao mi že mám kartu naformátovať, v PC mi ju prečítalo ale našlo mi iba pár fotografií. sú pre mňa veľmi dôležité, nevedeli by ste mi poradiť ako postupoval Michal??, Raw súbory už ani nepotrebujem teraz tak súrne zachraníť…. aj formát jepeg by bol pre mňa v tomot prípade postačujúci.

 115. Miro Veselý 5. júna 2015

  Pauli tieto problémy sa veľmi ťažko riešia nadiaľku, alebo univerzálne. Určite s kartou nič nerobte vo foťáku a pustite na to rôzne programy na záchranu dát. Neraz pomôžu aj tie voľne dostupné. Ak nie, potom je lepšie obrátiť sa na špecialistov ktorí majú výkonnejšie nástroje akými vedia zachrániť fotky. Žiaľ, tam býva cena neprimerane vysoká. Neprimerane v tom zmysle, že sa zvyčajne neoplatí ak ide o bežné rodinné fotky.

 116. Pauli 5. júna 2015

  No vyskúšala som ten program Photo Rescue, fotografie sa tam nachádzajú čo mi uľavilo na duši, len bohužiaľ je to demoverzia, takže sa tie súbory nedajú s toho vytiahnuť. Keby to boli rodinné fotografie tak sa na to rovno vykašlem, ale bohužial je to zákazka, a jedinečná udalosť, ktorá sa často neobjavuje, teraz som to prešla v druhom programe, tiež mi našlo súbory na karte aj z roku pred Kristom, len sa obávam robiť rôzne kroky, že to pokašlem a že to natrvalo stratím, :D tož chýba mi mužská rozvaha a odvaha

 117. Miro Veselý 5. júna 2015

  Pauli tie programy by na zachraňovanom disku nemali nič zmeniť, dáta kopírujú inde. To že vidíte názvy ešte neznamená automaticky víťazstvo, ale nádej. Už dlho som nič nezachraňoval, tak neviem, ktorý z programov je teraz aktuálne najlepší a zadarmo, ale treba sa pohrabať po fórach a niečo nájdete. Kupovať program kvôli jednej akcii sa asi neoplatí.

 118. Pauli 8. júna 2015

  Miro, ďakujem Vám veľmi pekne za podporu podarilo sa zachrániť 95% fotografií :) zadarmo ;)

 119. Miro Veselý 8. júna 2015

  Pauli to je super, teším sa! Som rád, to je slušná úspešnosť. Gratulujem.

 120. Daniel 21. novembra 2015

  funguje to aj na tablet?

 121. Miro Veselý 22. novembra 2015

  Daniel áno, na tablete však môže byť niekedy horšie prístupná pamäť. Treba skúsiť, rôzne značky majú rôznu politiku prístupu k súborom. Ak ale na tablete fotografujete priamo na externú kartu, potom dáta z tej karty zachránite štandardným postupom trebárs pomocou čítačky pamäťových kariet, ak by to tablet nedovolil.

 122. Martin 15. decembra 2015

  Zdravím… chcem sa opýtať či sa dá obnoviť SD karta zo stratenými obrázkami? Ďakujem.

 123. Miro Veselý 15. decembra 2015

  Áno, postup je uvedený v článku vyššie.

 124. Martin 17. decembra 2015

  Nemôžem to nájsť… Skopíruj mi ho…

 125. Martin 17. decembra 2015

  Ja myslím sd kartu pamäťová karta do mobilu či sa dajú obrázky vrátiť späť…

 126. mateo 24. decembra 2015

  Chcel by som sa spýtať čo ak fotil na tu kartu potom čo zmazal fotky…už to nepojde obnoviť že :/ :/ ?

 127. Miro Veselý 24. decembra 2015

  mateo pri fotení sa zvyčajne zas používa rovnaký priestor, ako predtým. Takže nový obrázok prepíše miesto, na ktorom bolo predtým uložené niečo iné. Pri záchrane dát z karty sa potom dá pracovať len s oblasťou na ktorú nebolo ešte ničo zapísané. Z nej sa môže niečo podariť dostať. Ale fyzicky prepísané oblasti sú už preč. Akurát neviete, čo sa prepísalo čím. Takže ak ste na kartu z ktorej chcete zachrániť dáta nefotili veľa, je nádej že zachránite aspoň niekoľko obrázkov.

 128. Marek 3. apríla 2016

  Ďakujem, pomohol PC Inspector Smart Recovery. Akurát som kartu z telefónu musel dať do PC cez čítačku. Cez telefón mi ju program nerozpoznal. Omylom zmazaná fotka.

 129. rado 4. apríla 2016

  Zdravím, mám problém so svojou microSD kartou…mal som ju v telefone a normalne fungovala potom som ju vybral dal do PC, otvoril som priecinok DCIM a tam som dostal prekvapenie bolo tam kopa priecinkov a vsetky mali divne nazvy ako keby cinskymi znakmi a nesli otvorit vyhodil mi error ked som ich chcel otvorit….kartu som zavrel a znova otvoril cez automaticke prehliadanie vyskocila mi tabulka s tym ze na karte su nejake problemy tak som ich dal opravit, oprava sa dokoncila otvoril som kartu a priecinok DCIM sa zmenil uz len na 4KB subor….prosim vas co s tym mam urobit ? karta stale ukazuje ze je tam cez 4GB suborov ale neviem vobec tie fotky otvorit a uz nemam ani priecinok DCIM ale iba subor DCIM….mam 8GB kartu Samsung

 130. Miro Veselý 4. apríla 2016

  rado takto naslepo je veľmi ťažko niečo poradiť, možností čo sa stalo je priveľa. existujú špecializované firmy na záchranu dát, tie sú drahé. druhá možnosť je obrátiť sa na niekoho skúseného, niektoré chyby sa dajú riešiť softvérom ktorý je aj voľne dostupný. hlavne na kartu nič nezapisujte a nemeňte ju, zhoršuje sa tým šanca záchrany dát. no a ak sú to málo dôležité fotky tak najjednoduchšie je vzdať to. ale tým sa nevyrieši na akej úrovni prečo tá chyba vznikla.

 131. Dana 31. júla 2016

  Fotky sa mi podarilo obnovit recuvou..a problem mam otvorit subory…hoci ukazuju aj cas fotenia a aj velkost normalnu fotky jpg prosim Vas o radu, ide o 380 fotiek. Dakujem

 132. Miro Veselý 31. júla 2016

  Dana stáva sa, že chyba je na inej úrovni ako si „myslí“ program. Potom treba skúsiť sa pohrať s nastaveniami programu, už som s tým dávnejšie nerobil, ale býva tam možnosť ako hĺbkové hľadanie, alebo hľadanie bez použitia informácií z alokačnej tabuľky. Potom sa programu niekedy darí nájsť takéto stratené dáta. Ak ale nepomôže, bude lepšie obrátiť sa na firmu, ktorá sa záchrane dát venuje profesionálne. Niekedy nie je možné podomácky rekonštruovať to.

 133. Mia 17. februára 2017

  Dobry den,

  daju sa prosim Vas vytiahnut aj fotky z karty, ktoru vobec pocitac nechce nacitat? Mala som ju v mobile a ten mi z nicoho nic prestal ist a uz sa vobec neda ani zapnut. Bola som s tym dnes v lokalnom servise a povedali mi, ze by sa fotky moooozno dali nejako specialne stiahnut. Kde a ako mi ale nevedeli povedat… Mam tam svoju malu dcerku a jej prve mesiace od narodenia, takze by mi bolo tych fotografii velmi luto :/ Stiahla som si aj program Flash file recovery, no kedze mi pocitac vobec kartu nechce nacitat, je pre mna nepouzitelny. Dakujem za akukolvek odozvu! :)

 134. eva 19. marca 2017

  Prosím o pomoc.vymazala som si fotografie z mobilu a chcela by som ich spat poraďte ako?dakujem

Pridajte komentár: